Stworzenie programu robiącego funkcje jak PHP.

Odpowiedz Nowy wątek
2011-08-23 15:40
0

Cześć chciałbym stworzyć program w C++ (z WinApi - chyba dobrze napisałem, z takim stylem jak Windows, a nie konsola) i chciałem aby przenieść pewien kod (html,php) do C++, kiedyś miałem styczność z C++ ale tylko te najprostsze funkcję i tylko konsola.
Chciałbym się zapytać czy takie coś jak mam na tej stronie (http://elcana.pl/sym/index.html - nie jest to reklama żadna), dało by się zrobić w C++, z takimi funkcjami - sam kod html + ewentualnie kod delikatny php, bo tylko dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie...
Jakimi funkcjami, poradnikami bym się musiał obeznać ?

Dzięki bardzo za każdą odpowiedzi i pozdrawiam.

edytowany 1x, ostatnio: madmike, 2011-08-23 17:24

Pozostało 580 znaków

2011-08-23 15:52
Kumashiro
0

Nie wiem co jest na tej stronie, gdyż po wybraniu parametrów mam pustą stronę, a nie chce mi się analizować JSa.
Załóżmy jednak, że chcesz przepisać kod z PHP do C++. W takim wypadku odpowiedź brzmi - tak, oczywiście, da się. NIe rozumiem jednak co chcesz osiągnąć, gdyż najpierw piszesz o "takim stylem jak Windows, a nie konsola", co sugeruje aplikację okienkową, a potem "sam kod html + ewentualnie kod delikatny php", co sugeruje skrypt CGI lub aplikację z interfejsem HTTP.
Jeśli do tej pory pisałeś tylko w PHP, to musisz najpierw nauczyć się C++ (najwyraźniej) i przede wszystkim zapomnieć wszystko, czego nauczyło Cię PHP. Uwierz mi, będzie Ci łatwiej.

Pozostało 580 znaków

2011-08-23 16:19
0

Dzięki bardzo za odpowiedz :)

Tak wiem, co się dzieje po wybraniu parametrów, później po wszystkich tych parametrach było by jakieś zliczanie (dodawanie, odejmowanie itp).
Z tym "takim stylem jak Windows, a nie konsola", chodziło mi oto, aby to nie była konsola (Wiersz Poleceń) takie coś:
user image, tylko z stylem coś takiego:
user image
(obrazki brane z google)

Ten programik chciałbym aby robić takie podstawowe funkcje:
Na samym początku wybierało by się w moim przypadku Trasę (tak jak na stronie co podawałem wcześniej), przechodziło by się dalej i wybierało by się warunki pogodowe (delikatnie inaczej bo nie było by: Słońce Lekki, deszcz, Duże opady deszczu tylko od 1 do 15 - taka lista jak w umiejętnościach - dalej to będzie), następnie klikało by się dalej i wpisywało by się Długość Odcinka (identycznie jak na stronie) kolejne dalej jakieś umiejętności od 0 do 100 (lista tak jak na stronie) po kliknięciu dalej byłby jakiś wynik z tych zmiennych, w PHP bym to zrobił np.:

if ($_POST['trasa'] == 1) { $trasa = 1; }
elseif ($_POST['trasa'] == 2) { $trasa = 1.5; }
elseif ($_POST['trasa'] == 3) { $trasa = 2; }
 
if ($_POST['pogoda'] == 1) { $pogoda = 1; }
elseif ($_POST['pogoda'] == 2) { $pogoda = 1.5; }
elseif ($_POST['pogoda'] == 15) { $pogoda = 10; }
 
if (coś tam = coś tam ) {coś tam = coś tam }
itp
 
Na samym końcu było by jakieś podsumowania np.:
 
$wynik = $trasa + $pogoda * 2;
 
echo '".$wynik."";

Tak bym to mniej więcej zrobił w php to podsumowanie i na tym mniej więcej by się kończył skrypt...
Wiec dużo tutaj PHP nie ma tylko takie warunki, zmienne i jak wspominałem dodawanie, mnożenie, dzielenie itp.

Jeszcze raz dziękuję bardzo za odpowiedz :)

Pozostało 580 znaków

2011-08-23 16:25
Kumashiro
0

Zatem chcesz zrobić aplikację okienkową w C++. No to podkręciłeś jasność wypowiedzi i moja odpowiedź nie ulega zmianie - musisz nauczyć się C++. Nie musisz wykorzystywać WinAPI, jest wiele bibliotek i frameworków, które pozwolą Ci budować interfejsy okienkowe (z pośród nich Qt4 chyba jest najbogatszy). Do dzieła zatem i pochwal się wynikami.

Pozostało 580 znaków

2011-08-23 16:30
0

Dzieki bardzo :)

Pozostało 580 znaków

2011-08-23 19:22
0

łatwiej programuje się w visual studio (polecam C#, a nie C++, bo ten drugi jest pojebany w .NET) LUB delphi(pascal) lub borland C++ Builder. QT jest dla mnie osobiście niestrawny, gdzie w delphi można w ciągu godziny sklepać już coś konkretnego (i nie jebać się w te całe sloty i dupoty)


░█░█░█░█░█░█░█░█░█░█░█░
Jak się nie wie jak ten mechanizm działa to się potem j*biesz godzinami. Moim zdaniem te sygnały i sloty to genialny wynalazek do którego trzeba przywyknąć, tak jak do wszystkiego. Borlanda C++ ja odradzam, nie ma się z nim problemów póki używa się wbudowanych bibliotek, ale z dołączeniem zewnętrznych bibliotek niepisanych specjalnie pod niego jest już ogromny problem. Udało się komukolwiek kiedykolwiek skompilować SDL lub Allegro w BCC32? - Razi91 2011-08-23 20:46
nie próbowałem. opengl dziala ok - krwq 2011-08-23 20:53
tak apropos: albo mi się wydaje albo ten gościu nie wie NIC o programowaniu. Delphi/Borland C++ są proste, a QT dość ciężkie w przełknięciu (szczególnie na początek). Myślę że przez najbliższe pare lat nie będzie miał problemów z bibliotekami - krwq 2011-08-23 23:37

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0