Nauka Javy i androida, czy PHP.

0

Zrobiłem sobie krótką przerwę od czytania książki i poczytałem trochę forum. Uczę się JAVY z "JAVA:Rusz Głową". Potem dla powtórki mam zamiar oglądnąć videokursy z youtube i kolejny krok to aplikacje i gry na androida.
Z drugiej strony znam html5 i css3 i podoba mi się tworzenie stron www, choć według mnie dużo trudniej o zlecenia, pracę jako webmaster. Dodając javascript i php do tego co umiem mogło by być fajnie.
Jeśli chodzi o mnie wolałbym sobie w spokoju sam coś tworzyć, a jak czytałem inne tematy na forum, to piszecie, że w javie pracuje się w zespołach. Docelowo chciałbym skupić się tylko na androidzie, gdyż myślę, że to ma jakąś przyszłość.
Czy odchodząc od stron internetowych, grafiki oraz SEO i kierując się w wieku 19 lat w programowanie w JAVA nie robię dużego błędu. Ciężko określić za kogoś, ale co Wy byście zrobili. Na jakieś studia mi kazali iść i zacznę je od października, to też przeszkodzą mi w studiowaniu kolejnych książek i videokursów. Myślę, że ciężko będzie sobie grzebać jakieś prototypy gier na androida czy proste aplikacje, gdyż na studiach trzeba się będzie chyba dużo uczyć matematyki.
(Gdyby ktoś początkujący jak ja, chciał się wspólnie pouczyć, tworzyć wspólnie jakieś aplikacje w java itp. to gg:9055292)

2

pisz w tym co sprawia ci frajde, bo wiesz.... "życia nie oszukasz"

0

"Czy odchodząc od stron internetowych, grafiki oraz SEO i kierując się w wieku 19 lat w programowanie w JAVA nie robię dużego błędu?" Tu jest takie pytanie.
Bo wolę tworzyć strony internetowe, ale za kilka lat większość będzie potrafiła sobie robić prostsze stronki firmowe, bo wszędzie pełno gotowych kodów, tutoriali itp.
A programować aplikacji na androida nie myślę aby większość potrafiła.
Na razie jakoś tak nie cieszę się z programowania, bo jeszcze nie stworzyłem sam jakiejś większej gry i dużo nie wiem, ale właśnie myślę, że jak się nauczę i zacznę "tworzyć" to może być fajnie.

0

Ilosc frameworkow webowych dla Javy jest olbrzymia. I wcale nie rezynujesz ze stron: po prostu aplikacja internetowa to duzo wiecej niz strona. Polecam: Grails, Spring MVC, JSF (np. PrimeFaces). Do tego naucz sie jakiegos EJB i Springa.

0

waszym zdaniem: lepiej PHP (pełno ofert) czy aplikacje android(mniej ofert pracy, można samemu kombinować)

0

A dlaczego nie połączysz tworzenia WWW z JAVĄ? Przecież PHP to nie jest jedyny język, gdzie stworzysz silnik.

0

Nie ograniczaj się do jednego zagadnienia z programowania. Zacznij od tego androida napisz jakieś 2-3 proste apki, lub jeden większy projekt (jak wolisz). Gdy uznasz, że programowanie aplikacji androidowych masz w miare opanowane, weź się za coś innego. Poszerzaj horyzonty i nie zamykaj się w jednym języku, co więcej w jednym systemie... Dopiero po 5-10 latach pracy zrozumiesz:
"ku*wa ja tak naprawdę nie lubie tego androida, chce robić w C++"
albo inaczej:
"ale super, że wybrałem tego androida. Wymarzona praca!"
jeśli się zagłębisz w jednej technologii, to będziesz miał problem z przekwalifikowaniem.

Inny argument to, taki że nie wiesz czy za dwa lata nie będzie innego systemu "na topie"...
Tak było np. z symbianem. w pewnym okresie symbian miał jakieś 60% rynku telefonów dla siebie. Dzisiaj jest to zaledwie kilka %, a nokia nie istnieje. Nie wiesz czy to samo nie stanie się z androidem.
Rób to co uważasz za słuszne, i pamiętaj, że język programowania to tylko narzędzie, którym możesz budować co tylko zapragniesz.

0

To tak jak somekind napisał w komentarzu dodam jako post:
"Tylko nie chcę umieć wszystkiego po trochę (zacząłem od grafiki, potem
wszelkiego rodzaju www, potem podstawy c#, a teraz JAVA + ANDROID), bo
tak też źle, ale chyba Was rozumiem. Więc na razie spróbuję pojąć
androida, ale równocześnie patrząc na to co się dzieje na rynku. Thanks
all "

Równocześnie, myślę rzucić studia dzienne, aby więcej czasu poświęcić nauce programowania, a nie tym przedmiotom które są w pierwszym semestrze ( zero informatyki).
Marzy mi się stworzenie gierki lub aplikacji na platformę mobilną (android).

0
7tomas7 napisał(a):

Marzy mi się stworzenie gierki lub aplikacji na platformę mobilną (android).

Sam sobie odpowiedziales na pytanie.
Jesli android to przede wszystkim java.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0