Instalator programu

0

Nie wiem czy w dobrym miejscu założyłem temat, ewentualnie proszę o przeniesienie.

Chodzi mi o instalator programu.
Korzystałem już z wielu, np. InstallShield, InnoSetup, Install Creator, itp.
Ale teraz zaszła potrzeba zrobienia instalatora z kluczem rejestracyjnym, czyli tak jak np. Microsoft - dostaję klucz, w instalatorze muszę go wpisać i dopiero się zainstaluje. Jeszcze musi być tak, że klucz działa tylko na jeden komputer, a po użyciu go przestaje działać.

Jak to zrobić i w jakim programie?

0

w IS możesz sobie wyklikać formę jakąś chcesz i oprogramować ją (w okrojonym delphi) jak chcesz - poczytaj dokumentację. A co do samego generowania klucza i tego, że "klucz działa tylko na jeden komputer, a po użyciu go przestaje działać" to sobie to najpierw musisz wymyślić jakby to miało działać

0

Chyba nie obejdzie się bez serwera zawierającego bazę kluczy, instalator wysyłałby klucz, serwer uwierzytelniał i zaznaczał w bazie jako zużyty.

0

I w ogóle radzę dobrze to przemyśleć, bo sprawa jest bardziej skomplikowana niż się z początku wydaje. Musi być serwer, klient musi być podłączony do internetu podczas instalacji.
Czy klucz oznaczony jako wykorzystany można wykorzystać ponownie? Jeżeli nie to co jeżeli instalacja się nie powiedzie? Akurat wyłączą prąd? Klucz będzie już oznaczony jako wykorzystany, a klient programu nie ma zainstalowanego. No i ponowna instalacja programu musi być możliwa. itd itp

0

No to mogło by być tak, że klucz działa bezterminowo ale tylko na jednym konputerze.

A co do Internetu, to bez problemu - aplikacja i tak musi się łączyć z Internetem, jest to wymagane.

Tylko jak zrobić taki instalator i tą bazę kluczy w Internecie?
Takiego czegoś jeszcze nie robiłem

0

No takie cos to trzeba sobie po prostu napisac.... Watpie by byly do tego jakies gotowce.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1