[delphi]Instalator programu

0

Wiem że wszedzie piszą jak zrobić instalator programu, ale nigdzie nie ma napisane jak zrobić aby instalator to byl tylko jeden plik, chcę swoj program umiescic w internecie i zależy mi aby mozna było go ściągnąć jednim plikiem, a nie osobno plik zasobów a osobno plik instalatora. I zaznacze że chcę sam napisac en program a nie skorzystać z gotowych programów do robienia instalatorów. Proszę wybaczyć te banalne pytania ale dopiero się uczę.

0

Dodawanie zasobów do pliku EXE jest opisane w FAQ. Plik zasobów jest wtedy wkompilowywany w plik EXE. Nie widzę problemu.

A co do robienia samemu instalatorów, to wyważanie otwartych drzwi. Są dobre programy do robienia instalacji właściwie za pomocą kilkunastu linii kodu (ot choćby NSIS). Warto z nich skorzystać czasem..

0

Dzięki:) Mimo to i tak zrobie swój:) Pozdrwienia

0

A ja nienawidzę instalatorów prostych amatorskich programików. Zwłaszcza jak tacy autorzy jeszcze proszą o testowanie programów, gdy dali instalator... to niepotrzebna strata czasu, wolę wypakować program i go odpalić, nawet twórcy VirtualDub'a nie dodawali instalatora, tylko zamieścili plik zip :]

0
Spine napisał(a)

wolę wypakować program i go odpalić, nawet twórcy VirtualDub'a nie dodawali instalatora, tylko zamieścili plik zip :]

I tutaj popieram :) po co zaśmiecać rejestr :)

BTW: InnoSetup fajny do instalek ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1