Przechwycenie obrazu z telefonu na komputerze

0

Mam taki problem, że padł mi wyświetlacz w smartfonie (Android) nawet nie wiem jak, ale tak jakby się rozlał i nie ma obrazu. Telefon niby działa nawet przypadkiem dodzwoniłem się na nr alarmowy ;-(
Chciałem podpiąć telefon pod komputer przez port USB przechwycić obraz ze smartfona aby mieć obraz/widok na komputerze, ale chyba trzeba włączyć opcje USB, a do tego potem zaakceptować na telefonie połączenie z komputera więc bez wyświetlacza i tak nic nie mogę zrobić.

Ale może ktoś zna podobny sposób, że wystarczy podpiąć tylko telefon pod komputer przez kabel USB a jakiś tam program sam automatycznie przechwyci mi obraz z telefonu i będę mógł tym telefonem sterować z poziomu komputera. Teraz nic nie mogę zrobić, bo nawet jak podepnę telefon to aplikacja jakiej np. używam informuje mnie, że muszę zaakceptować połączenie na telefonie,a bez wyświetlacza sprawnego nie jestem w stanie tego zrobić.

Da się więc użyć jakiejś aplikacji, która nie wymaga tego USB, akceptowania połączenia itd. Tylko z marszu robi wszystko sama?

Niby opcje programistyczne mam już włączone także jeśli rozchodzi się o to to powinno to być już włączone, ale czego użyć lub jak aby ten obraz z telefonu wyświetlić na komputerze bez jakichś kombinacji, że muszę coś na telefonie kliknąć kiedy wyświetlacz nie działa.

0

Nie da się. Po prostu wymień wyświetlacz na nowy.

0

scrcpy chyba nie wymaga żadnych dodatkowych ustawień, zdaje mi się.

0

Masz rację, zdaje ci się. Scrcpy wymaga włączonego debuggowania usb i ustawienia komputera jako zaufanego w telefonie. Można by użyć kabla mhl/hdmi, ale tylko telefony z wyższej półki to obsługują, a i to nie wszystkie. Wtedy usb robi za gniazdo hdmi.Kliknij i można normalnie podłączyć monitor tak samo, jak do komputera.

0

Polecam wyszukać swój telefon na https://www.ifixit.com/ może być instrukcja jak samemu wymienić ekran i jak trudne to jest.
Co do tematu, to obawiam się, że żeby to zadziałało, to wpierw coś trzeba kliknąć na ekranie.

Tak z ciekawości, spróbowałem podłączyć monitor pod mój telefon przez USB-C (wiem, że kabelek działa, bo używam go do przesyłania obrazu na monitor), ale telefon jedynie wykrył klawiaturę podłączoną do ekranu.

0

@MarekR22: ale tak bezpośrednio przez usb-c to nie pójdzie. Potrzebujesz monitora/telewizora ze wsparciem mhl lub przejściówki z mhl na hdmi. Żaden telefon nie przesyła sygnału przez usb-c bezpośrednio.

1

Możesz spróbować to zrobić przez screenshotowanie ekranu i otwieranie screenshotów przez usb

0

U mnie na win10 mogę normalnie widzieć pulpit z telefonu przez opcję połącz z windows i aplikację twój telefon. Oczywiście musi być wcześniej włączona w telefonie ale działa też przez wifi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1