Hosting usługi na komputerze

0

Witam,

Mam takie pytanie z racji tego, że sieci nie są moją mocną stroną i nie wiem do końca w jaki sposób mogę zrealizować mój problem, ale do rzeczy. Posiadam usługę WCF. Chciałbym ją postawić na moim komputerze domowym tak, aby była widoczna w innych podsieciach - inaczej dostępna z każdego miejsca. Dotychczas usługę tą hostuję u siebie na komputerze ale tylko i wyłącznie lokalnie i mogę z niej korzystać z innego urządzenia w tej samej podsieci. Korzystam z Local IIS i dzięki temu do usługi mogę dostać się poprzez 192.168.1.20 (WCF -> Properities -> Web):
serverPNG_wrwsqxw.png

Chciałbym ją teraz postawić tak, aby była widoczna i dostępna z każdego innego miejsca za pośrednictwem adresu IP publicznego. Jak to zrobić i czy to w ogóle możliwe?

1
  • IP: musisz mieć stałe IP lub używać dynDNS
  • router: musi być odblokowany
  • ISP: może Ci blokować wyjście na świat na "dziwnych" portach - musisz się przeskanować z zewnątrz (poszukaj "online tcp port scanner")

To tylko teoretycznie, bo nie używałem WCF.

1

Wydaje mi się że potrzebujesz czegoś takiego: www.noip.com

0

Dzięki śliczne, udało mi się postawić usługę widoczną w Internecie przy pomocy NO-IP :)

0

A pytanie jeszcze takie:

Dlaczego u siebie na komputerze nie mogę używać nazwy tego hosta, którego stworzyłem za pomocą no-ip? Sam do siebie nie mogę się odwołać za jego pomocą, natomiast z zewnątrz wszystko działa. Jak to jest?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0