Przechwycenie maila na lokalnej maszynie

0

Hej,

mam Linux-a z zainstalowanym dovecotem i postfixem. Chciałbym przechwycić maila dostarczanego do lokalnej skrzynki, i przeanalizować go w PHP, a nawet zmodyfikować, zanim tam trafi.

Nie chodzi mi o analizowanie maila który jest już w skrzynce, i mógł zostać przeczytany przez odbiorcę. To jest proste, wystarczy odczytać pliki z katalogu skrzynki na maile.

Może macie jakieś pomysły jak to najlepiej zrobić? Dopiero zaczynam z tym tematem, i w sumie nie ma zbyt wiele w sieci na temat dokładnie takiego rozwiązania jakbym chciał.

1

Zainteresuj się mailcatcher'em
https://mailcatcher.me

0

Teraz myślę, że można to zrobić tak, żeby na porcie 25 odpalić skrypt PHP który będzie udawał serwer SMTP i po analizie / zmianie emaila, robił forward do postfixa postawionego na innym porcie.... ciekawe jakby to wyszło.

Z tym, że to tak naprawdę nieistotne, właśnie się zorientowałem, że mogę robić forward emaila na fałszywe konto i tam spokojnie to analizować bez strachu, że user skasuje emaila, zanim php go przeczyta, a o to głównie chodzi, sama zmiana emaila dla użytkownika nie jest tak istotna, więc temat do zamknięcia.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1