Szanowni Czytelnicy,

Kto jeszcze nie posiada lektury na urlop, czyli miesięcznika Programista nr 82, to może go nabyć w salonach Empik lub w >>prenumeracie<< jako wydania drukowane bądź elektroniczne.

Poszukiwanie błędów w programach dla wielu programistów jest chlebem powszednim. Przecież to takie proste zajęcie, wystarczy tylko znać asembler, jak działa procesor, to prościutkie i przemyślane API systemu (tak Windowsie o tobie mowa), i wiedzieć, gdzie szukać. Poza tym posiadać swój ulubiony debugger. Błędy praktycznie same się będą znajdowały i rozwiązywały. Tyle teorii... Praktyka pokazuje, że te wcześniejsze stwierdzenia, to zwykła marketingowa papka sprzedawana na kursie dla domorosłych programistów... A na poważnie, czy wiesz „klepaczu kodu” jak i czemu działa debugger? Masz pojęcie co się kryje pod jego maską? Dowiesz się tego z naszego okładkowego artykułu "Debugowanie od kuchni", autorstwa Michała Krawczyka.

Więcej o artykule i jego fragment do pobrania

Naszą branżę ciężko rozśmieszyć, a szczególnie ciężko to sprawić na konferencji. Na zeszłorocznym PWNing-u była pewna prelekcja, w której wspomnienie o DLC do inteligentnej klamki hotelowej spowodowało niekontrolowany wybuch śmiechu na całej sali. Ale poza tą informacją pojawiło się tam coś dużo bardziej interesującego. Było to bezprzewodowe, zbliżeniowe aktualizowanie oprogramowania na wspomnianej klamce. Jak to zostało zrobione, jakie ma możliwości, jak zostało stworzone możecie przeczytać w artykule Michała Leszczyńskiego pod tytułem "Bootloader AVR-BFC, czyli zbliżeniowe aktualizacje oprogramowania" do lektury którego serdecznie zapraszamy.

Więcej o tym artykule

Tidum… Chwila ciszy… Tink połączone z bzz bzzz… Ciszę spokojnego wieczoru przerywają irytujące dźwięki powiadomień, pojawiające się praktycznie na każdym używanym przez nas urządzeniu. Po ciężkim dniu pracy przychodzi taki moment, że zaczyna się powoli w nas rodzić strach przed otwarciem lodówki, bo podświadomość podpowiada nam, że za chwilę i tam wyskoczy powiadomienie o jakimś pilnym/zapomnianym tasku. Jeśli chcesz poznać sposoby jak sobie z tym radzić, w jaki sposób przygotowywać zadania tak, by nie frustrowały, zapraszamy do aktualnego numeru Programisty i przeczytania tekstu "99+ Notifications. Życie w chaosie informacyjnym", którego autorem jest Michał Cisz.

To oczywiście nie wszystko co znajduje się na stronach Programisty nr 82:

Szczegółowy spis treści

Życzymy miłej lektury

title