Nowy numer "Programisty" (43) tym razem w dużej mierze poświęcony jest programowaniu systemów wbudowanych. Jakub Palider przygotował felieton "Świat przyszłości. Systemy bardzo wbudowane", w którym można znaleźć różne rozważania na temat tego, jak świat embedded może wyglądać za dobre kilkadziesiąt (a może nawet kilkanaście?) lat.

Zastosowanie nanorurek czy bio-komputerów chwilowo nie jest technicznie możliwe, ale tak zwani "praktycy" również nie będą się nudzić. Niedawno udostępniony został Windows 10 IoT Core, a Dawid Borycki zaprezentował wybrane możliwości tego systemu oraz Uniwersalnej Platformy Windows na łamach magazynu.

Czytelnikom niekoniecznie zainteresowanym tematyką embedded prezentujemy przekrój tematów z innych dziedzin, między innymi:

Czym jest atak Padding Oracle, czyli co stoi za tzw. atakiem POODLE oraz czemu SSLv3 nie jest już zalecany.
Wprowadzenie do scikit-learn na przykładzie analizy sentymentu – wybrane możliwości pythonowej biblioteki wspomagającej analizę danych i uczenie maszynowe. Krok po kroku o tym, jak wytrenować klasyfikator przypisujący recenzjom filmowym sentyment pozytywny lub negatywny.
*HoloLens. Programowanie urządzeń rzeczywistości hybrydowej – podsumowanie doświadczeń związanych z tworzeniem aplikacji na tę nietypową platformę.

"Programista" dostępny jest w salonach Empik oraz w prenumeracie elektronicznej lub papierowej.

Szczegółowy spis treści: http://programistamag.pl/programista-12-2015-43/

user image