Witajcie,
Na rynku prasy w Empikach obecnie dostępny jest Programista nr 78 (do marca 2019 r.). W aktualnym wydaniu np.:

Czy wiedzieliście, że protokół Ethernet jest czasem modyfikowany, tak by dostosować go do potrzeb przemysłowych? O tym na czym polegają takie modyfikacje i jak można zapoznać się z ich podstawowymi zasadami działania przeczytacie w artykule Rafała Kozika pod tytułem „EtherCAT – deterministyczny Ethernet” ze strony 26 bieżącego wydania.

Jeśli podobał się Wam artykuł na temat struktur danych będących wariacjami na temat tablic oraz list z poprzedniego numeru, to w tym zapraszamy do lektury „Wybranych algorytmów i struktur danych. Część 3” Wojtka Sury, w którym autor skupia się tym razem na hierarchicznych danych przechowywanych w drzewie. Ten obszerny tekst znajdziecie na stronie 42 najnowszego numeru.

Tworzycie aplikacje webowe w oparciu o REST API? Potrzebujecie stworzyć aplikację mobilną? Chcecie zaoszczędzić czas, wykorzystać w pełni potencjał dostępnych technologii oraz architektury? Skorzystajcie z NativeScriptu. Z czym to się je, i jak go wykorzystać dowiecie się z artykułu „Tworzenie natywnych aplikacji mobilnych z wykorzystaniem NativeScript” autorstwa Michała Dwornickiego, który znajdziecie na stronie 20 aktualnego wydania.

Szczegółowy spis treści: https://programistamag.pl/programista-11-2018-78/

Okłada Programisty nr 78 prezentuje się tak:
title

Numer dostępny jest też w prenumeracie: https://programistamag.pl/typy-prenumeraty/

Miłej lektury.