W aktualnym wydaniu "Programisty" można zasięgnąć informacji głównie na temat języka C#, albowiem tym razem na łamach magazynu prezentujemy trzy artykuły o tej tematyce. Pierwszą pozycją wartą polecenia jest artykuł „Co w pamięci .NET piszczy?”, w którym opisano, jak działa zarządzanie pamięcią w CLR.

Oprócz tego proponujemy również artykuł o implementacji traitów z użyciem biblioteki Fody, czyli sposobu na rozszerzanie możliwości klas przy użyciu istniejącego kodu, jednocześnie bez wykorzystywania dziedziczenia.

Dobre narzędzia to podstawa, warto więc zapoznać się z nowościami oferowanymi przez Visual Studio 2017. Microsoft wprowadził bowiem istotne poprawki wydajnościowe i dodatkowe ułatwienia dla programistów mające na celu zwiększenie produktywności.

Ponadto w numerze m.in:

  • Wdrożenie projektu laboratoryjnego - jak robi to Nokia, czyli solidna dawka informacji o tym, jak wygląda praca w Polskim ośrodku zajmującym się rozwojem technologii telekomunikacyjnych.
  • Programowanie w służbie medycyny - budowa czujników MEMS i ich wykorzystanie do algorytmicznego wykrywania utraty przytomności lub innych niebezpiecznych zdarzeń u pacjentów.
  • Haskell. Programowanie czysto funkcyjne, czyli podstawy rozwiązywania problemów w tym „niestandardowym” paradygmacie.

"Programistę" można nabyć w Empiku lub bezpośrednio w prenumeracie elektronicznej i papierowej.
Zapraszamy do lektury!

55.jpg

  • 55.jpg (0,07 MB) - ściągnięć: 35