Programista .NET

0

Witam,

programuję w C# już jakiś rok i nasuwa mi się takie pytanie: czego warto się nauczyć chcąc pracować jako programista .NET?
Jakie technologie są niezbędne?
Jakie narzędzia warto poznać?
Jakich dodatkowych bibliotek warto używać?

Za wszelkie odpowiedzi dziękuje :)

0
Zainteresowany napisał(a)

Jakie narzędzia warto poznać?

Suwmiarkę.

0
somekind napisał(a)
Zainteresowany napisał(a)

Jakie narzędzia warto poznać?

Suwmiarkę.

Najważniejszym narzędziem jakie należy poznać (i to tyczy się wszystkich programistów) jest krzesło biurowe. Osiągnięcie mistrzostwa w jego używaniu - regulacji wysokości, nachylenia oparcia, wysokości podłokietników jest warunkiem koniecznym i niezbędnym dla utrzymania wysokiej wydajności programowania oraz długich lat tegoż... suwmiarka jest co najwyżej na drugim miejscy tej listy.

0

Nie umiesz używać suwmiarki, nie jesteś mężczyzną. Jeśli nie jesteś mężczyzną możesz być najwyżej programistką, nigdy programistą.

0

No dobra, niech będzie, że suwmiarka jest na pierwszym miejscu. Aż mi się łezka w oku zakręciła, bo mi się przypomniało jak tato nauczył mnie używać suwmiarki [chlip]. A jak mam własną suwmiarkę, to jestem super-manem ?

0
id02009 napisał(a)

A jak mam własną suwmiarkę, to jestem super-manem ?

Nie, na razie starszym programistą .NET.

0

Wow, super. Całe moje doświadczenie z .NET to dwie proste stronki w ASP.NET na nieskończonych studiach uzupełniających i już jestem "starszy" - muszę zmienić CV i kupić ojcu browara z podziękowaniami za tą akcję z suwmiarką :D

0

ale jaką suwmiarkę? taką elektroniczną czy z klasyczną skalą?

0
areksum napisał(a)

ale jaką suwmiarkę? taką elektroniczną czy z klasyczną skalą?

elektroniczna jest dla bab

0

Oczywiście że klasyczną i koniecznie z noniuszami! Na drugim miejscu to bym dał śrubę mikrometryczną :P

ale wracając do tematu: ciężko powiedzieć, bo firmy często korzystają z własnych autorskich bibliotek i rozwiazań. Najlepiej będzie rzucic okiem na oferty pracy dla programistów .net i zobaczyc czego tak wymagają i tego się uczyc ;)

0

Co się tak z chłopaka nabijacie? Pomóżcie a nie wyśmiewajcie się z niego. Ehh, widać że stare dobre czasy na forum kiedy to głównie udzielali się lofix Marooned i Dryobates i kilku innych i można było liczyć na rzetelną odpowiedz minęły. Teraz to autor wątku w odpowiedzi dostaję z 5 wyśmiewających go postów i jeden przydatny, szkoda.

0

Straszne się tu chamstwo zjeżdża z całego świata.

0

Bo odpowiedzi lofiksa zawsze były rzetelne i nigdy nie były chamskie?

0

Czasem, aż oczy bolą patrzeć jak się przemęcza, dla naszego serwisu, moderator lofix, naszego serwisu 4programmers. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – AdamPL, użytkownik drugiej klasy. Niech żyje nam lofix sto lat! (...) To jeszcze ja – AdamPL, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam moderator naszego serwisu. Niech żyje nam. To śpiewałem ja – AdamPL.

0

To teraz napisz to samo o pozostałych czternastu moderatorach.

0

Przepraszam, że jestem chamem z całego świata, ale jeśli ktoś twierdzi, że rok programuje w C#, to chyba powinien być na tyle rozgarnięty, żeby nie zadawać infantylnych pytań.
Z akcentem na chyba.

Zresztą, programista .NET to dość szerokie pojęcie. Zarówno programista WinForms jak i Sharepointa są zaliczani do tego grona, a mogą mieć 20% wspólnej wiedzy.

0
somekind napisał(a)

Przepraszam, że jestem chamem z całego świata, ale jeśli ktoś twierdzi, że rok programuje w C#, to chyba powinien być na tyle rozgarnięty, żeby nie zadawać infantylnych pytań.
Z akcentem na chyba.

Może rok układa kontrolki na formie nazywając to programowaniem, więc nie ma się co dziwić pytaniom, jakby wiedział to by nie pytał. Niczego nikomu nie zarzucam, ale czasem jak się czyta jakiś wątek na forum to widać arogancję niektórych użytkowników(nie chodzi mi o tych w tym wątku), którzy coś tam poznali programowania i widać że uważają się za lepszych, a nie pamiętają że oni też kiedyś zaczynali i nic nie umieli.

Co do lofix'a to jaki on nie był to jednak trzymał dyscyplinę na forum

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

0

Autor watku powinien pomyslec w ktora dziedzine programowania .net chce sie zaglebic:

  • winForms, ASP.NET, WPF, WCF, Silverlight, XNA i gry i pewnie jeszcze pare by sie znalazlo :)

Wszystko zalezy od tego co nas ciagnie... programowanie windows czy web... nie da sie tego wybrac za kogos, a <ort>na pewno </ort>kazda dzialka wniesie cos ciekawego do naszej wiedzy. Jak jestes mlody i chcesz sie bardziej pobawic programowaniem to XNA ;)

0

Oj, wzruszyłem się, że mnie w tak pięknych słowach ujęto.

Nie będę usuwał tych postów nie związanych z tematem [choćby dlatego, że podoba mi się odpowiedź z krzesłem ;)], ale nieładne odpowiedzi tutaj padły. Co innego polecieć lekką ironią, uszczypliwością i nakierować gościa by był bardziej precyzyjny, a co innego drzeć łacha na pół wątku.

Co by nie było, padły tu jednak sensowne odpowiedzi. Pytanie jest zbyt ogólne by podać bardziej precyzyjne.

Tak więc panowie.. trzymajmy poziom nawet jak pytający nie wykazuje się spodziewanym rozgarnięciem - nikt nie jest pr0 ze startu - a "rok programowania" totalnie nic nam nie mówi o jego wiedzy i doświadczeniu.

0

Odpowiedź niejako jest zawarta w pytaniu, bo jeśli chce się być programistą .NET, to trzeba poznać .NET i nie ma co filozofować.

Tak w zasadzie, to za sugestię, że suwmiarka jest narzędziem powinni mi połowę tytułów odebrać ;P

0

Kolega lofix to się pewnie dopiero rozczuli, jak się dowie jak tu za nim tęsknią he he (ja to bym sie roczulił na pewno)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1