Ile czasu szukacie pracy

3

Ja w niedzielę wysłałem na pałę 54CV, mając dwa lata doświadczenia w Javie (rozbitego na 3 prace, a od pół roku jestem bezrobotny, więc to średnio w CV wygląda). Póki co miałem 11 rozmów z HR + dostałem 3 zadania do domu do zrobienia i miałem dwie rozmowy techniczne.

0

@benoni12: A jakie zadania dostałeś ?

0

@Michał Jasiński: jedno segregacja plików na 2h, jedno parę zadań algorytmicznych (obracanie macierzy, palindromy, itp.), a za trzecie się nie zabierałem więc nie wiem

5

W przeciągu trzech tygodnie wysłałem z 40-50 Cv ale jak do tej pory bez większego odzewu (otrzymałem jedno zaproszenie na rozmowę).

Po co 40-50? Jeśli wyślesz z 10 CV i nikt nie odpowie, to nie ma potrzeby wysyłać dodatkowych 40, tylko należałoby się zastanowić, co robisz nie tak.

Może CV źle napisane, może masz za małe skille / nie znasz modnych technologii (i tym sposobem nie masz nawet co wpisać w CV), może aplikujesz na złe ogłoszenia itp.

Poza tym wysyłanie do losowych firm może skutkować problemami na późniejszych etapach, jeśli będą cię pytać "czemu akurat w naszej firmie chciałbyś pracować".

1

Raz szukałem pracy i w ogóle nie wysyłałem cv. Czekałem, aż mi coś fajnego wyślą na LinkedIn. Zrobiłem to celowo. Wtedy znalezienie pracy zajęło mi chyba miesiąc. Innym razem szukałem pracy już aktywnie i wysłałem może 3 albo 4 cv, do miejsc, które mnie interesowały. Wtedy znalezienie pracy zajęło mi ok. 2 tygodnie. Chyba wszyscy się do mnie odezwali poza 1 firmą. W jednej całkiem fajnej firmie podziękowałem za dalszy etap rekrutacji, bo już miałem na stole jedną fajną ofertę i postanowiłem z niej skorzystać. W każdym razie, sytuacja może być u każdego inna w zależności od wielu czynników (doświadczenie, wykształcenie, wiek, język obcy, umiejętności twarde, umiejętności miękkie, lokalizacja, otwartość, etc.)

11

Raz na trzy lata wysyłam kilka CV, zawsze gdzieś mnie zaproszą i okazuje się że nic nie umiem.

3

Na Java Developera jako Junior ~4 lata temu po studiach informatyce szukałem pracy krócej niż teraz na Mida. Na mida zeszło mi około miesiąca z hakiem, powiem dość szczerze ale byłem zaskoczony ilością ludzi z moim stażem starających się o pozycję mida, bo było to 34 osoby. Tak mi rekruter powiedział.

0

@kevin_sam_w_domu: Również słyszę, że wielu Mid-ów przypada na jedno stanowisko. Może to zależy od regionu albo jakaś podpucha rekruter

1

Pytanie ilu z nich faktycznie miało jakieś predyspozycje na mida ;) Bo ogłoszeń na juniorów jest mało i pojawiają się już bootcampy dla midów, tzn bootcamp potem udaje że "zatrudnia" kursanta na jakiś czas, żeby ten miał "doświadczenie w CV". Myśle że wielu desperatów wysyła też CV gdziekolwiek, nawet jeśli nie spełniają żadnego wymagania.

1

Jeżeli szukanie pracy mam rozumieć jako okres od rozpoczęcia spamowania CVkami wszystkiego co się rusza, to w sumie krótko - miesiąc. Jednak przystąpieniem do tego dużo sobie klepałem do szuflady mając na uwadze popularne technologie w wybranym przeze mnie języku. Finalnie natomiast wylądowałem w niszy, ale ciekawej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0