Wątek przeniesiony 2020-06-18 15:56 z Ogłoszenia drobne przez cerrato.

Jak wystartować z pomysłem na aplikację?

0

Mam pomysły na przynajmniej kilka aplikacji, których nie ma. Ja natomiast nie mam pojęcia o programowaniu.
Pierwsza, od której chciałbym zacząć, ze swoim potencjałem myślę, że jest w stanie osiągnąć sukces na skalę światową. Może nie być zbyt łatwa do zrobienia, ale na pewno realna. Opiera się głównie na widgecie. Oczywiście począwszy od nazwy, 'wirtualnie' mam całą jej strukturę, układ, funkcje i szatę graficzną. Idealnie trafi głównie do młodzieży.
Kolejna, jest jeszcze bardziej złożona i rewolucyjna, oparta na społeczności.
Pozostałe, to już takie mniej gabarytowe, bardziej dla zabawy.

Niestety nie mogę przedstawić ich bardziej szczegółowo. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest np opcja opatentowania pomysłu? Zabezpieczenie przed plagiatem. Oczywiście jak to zrobić "bezpiecznie", realizując projekty.
Gdzie, do kogo się z tym zgłosić?

7

co to APK? Chodzi ci o pakiety na Androida?

Mam pomysły na przynajmniej kilka aplikacji, których nie ma. Ja natomiast nie mam pojęcia o programowaniu.

No to albo musisz się nauczyć programować, albo wejść we współpracę z kimś, kto umie programować. Wejść we współpracę najłatwiej, jak masz solidny budżet, żeby komuś zapłacić (chyba, że masz np. jakiegoś znajomego, z którym wystartujecie firmę i on będzie kodował).

Pierwsza, od której chciałbym zacząć, ze swoim potencjałem myślę, że jest w stanie osiągnąć sukces na skalę światową.

Mam od groma takich pomysłów, a jakoś sukcesu na skalę światową jeszcze nie odniosłem xD

Sam pomysł to nie wszystko, liczy się realizacja i uparte dążenie do celu, praca nawet przez całe lata, żeby ten sukces osiągnąć. A i to nie gwarantuje ci sukcesu, bo liczy się też marketing, umiejętność sprzedaży itp.

Niestety nie mogę przedstawić ich bardziej szczegółowo.

No to możesz choćby ogólnie. Nie trzeba zdradzać wszystkich rozwiązań technicznych, ale chowanie się z samym pomysłem to słaby pomysł. Bo czemu to ma służyć? Obronie ego? Gdybyś zdradził swój pomysł, to zaraz ktoś by napisał, że jest już 10 innych podobnych rozwiązań i zamiast czuć się przyszłym milionerem, to zostałbyś sprowadzony szybko na ziemię, bo okazałoby się, że ta konkurencja, której się boisz, już istnieje od dobrych kilkunastu lat. Ale to by było dobre, bo byś mógł się zastanowić "co zrobić lepiej niż konkurencja".

Ew. mogłoby się okazać, że jakbyś zdradził nam, na czym polega twój pomysł, to byśmy i tak nie zrozumieli i byśmy go wyśmieli, że po co to. I mógłbyś się obrazić, a mógłbyś to potraktować jako feedback, że może twój sposób komunikacji nie trafia do ludzi (a komunikacja jest ważna, bo np. będziesz musiał potem rozreklamować swoją aplikację, a jeśli pomysł byłby tak mętny, że nawet programiści by go nie zrozumieli, to tym bardziej twoi potencjalni klienci)

Ew. mogłoby się okazać, że komuś spodobałby się pomysł i już byś miał pierwszego potencjalnego fana. Albo ktoś mógłby cię nakierować i pomóc ci rozwinąć ten pomysł.

Ale nie, lepiej chować pomysły i żyć w przekonaniu, że to unikalny pomysł i że każdy tylko czycha na to, żeby go ukraść :D

Tzn. chowanie pomysłów jeszcze może mieć sens, jeśli faktycznie jesteś w stanie go szybko zrealizować. Jeśli znałbyś się na programowaniu i mógłbyś faktycznie zrobić szybko taką aplikację i od razu pokazać światu aplikację, zamiast gadać o niezrealizowanych pomysłach.

6

Nie możesz opatentować pomysłu na aplikację. Możesz zrobić coś takiego w stanach ale tylko na unikalne rozwiązania techniczne, w sensie na specyficzny, unikalny algorytm ale gdy ktoś zrobi coś identycznego tylko inaczej to nie złamie patentu. A jesli ktoś użyje twojego algorytmu ale poza usa to też nic nie możesz zrobić.

4

Pomysł bez realizacji, dobrej realizacji plus promocja itp itd jest wart tyle, co kupa. A to ze czegoś jeszcze nie ma, nie znaczy, że jest to potrzebne.

Ale przechodząc: do meritum to pogadaj z prawnikiem, który się zajmuje takimi rzeczami, a nie z programistami o patentowaniu aplikacji

0

Prawa autorskie ma osoba która zrealizuje pomysł (czyt. napisze kod), nie osoba, która jest pomysłodawcą.

4
anckor napisał(a):

Prawa autorskie ma osoba która zrealizuje pomysł (czyt. napisze kod), nie osoba, która jest pomysłodawcą.

Po pierwsze nie o to autorowi wątku chodzi po drugie nie znasz się na prawie autorskim, bo masz 2 rodzaje praw autorskich:

  • osobiste prawa autorskie - niezbywalne (zawsze możesz powiedzieć, że to ty napisałeś ale...)
  • majątkowe prawa autorskie - zbywalne (jeśli w umowie sprzedałeś majątkowe prawa autorskie to nie możesz tego kodu użyć już więcej i na nim zarabiać) a wszystkie możliwości patentowania i rozprowadzania przechodzą na nowego właściciela)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1