Jak sobie radzicie ze stresem w pracy (trudne początki)

0

Mam do was pytanie jak sobie radzicie ze stresem w pracy bo to jest moja pierwsza praca zdalna gdzie mam tyle obowiązków i pracuje pod natłokiem czasu i moje pytanie jest takie
czy jak zaczynaliście pracę gdzie był dużo natłok obowiązków to też początek był najgorszy ?
Jak sobie wtedy radziliście ?
Bo ja się wspomagam guaraną i to działa na korzyśc a na nie korzyśc działa brak snu bo od kiedy pracuje to się już wstaje o 4-5 tak szybko wstaje nie mogę więcej spać.
Pracuje od poniedziałku.

2

W pierwszej pierwszej pracy to człowiek jest głównie pod własną presją, bo mało ogarnia a chce zwłaszcza sobie udowodnić że daje radę w branży i życiu.
W następnych pracach warto nie przeginać, bo przełożeni to wyczują i obowiązków będzie przybywać a pieniędzy nie.

6
  1. Przestań zabierać pracę "do domu", przy zdalnej jest trudniej, ale zawsze możesz zrobić jak, ja czyli 2 osobne konta na kompie, kończę pracę przełączam się i nie myślę o niej do wstania. Nie jest to łatwe, ale ja to ogarnąłem po tygodniu.
  2. Naucz się mówić, że masz x rzeczy do zrobienia więc Y musi poczekać, a gdy cię zasypują to żądaj określenia priorytetu mówiąc co masz na liście do zrobienia.To nie jest twoja wina, że masz dużo do zrobienia.
  3. Jeśli robisz rzecz x i nagle ktoś wpada żeby robić coś kolejnego to grzecznie mu odpowiedz, że to co robisz skończysz w ciągu np 4h i wtedy się będziesz mógł przełączyć.
1

Ja na początku się stresowałem bardzo, później już miałem bardziej wywalone. Żałuję tego że wiedziałem że czasami to nie jest moja wina że cos jest nie tak tylko pracuje dla januszsoft. Jesli masz dzikie warunki pracy(np. środowiska testowe nie działają) to znaczy że coś jest nie tak z firmą dla której pracujesz ;)
I radzę odłożyć sporą poduszkę finansową - świadomośc że przez 6 miesięcy mógłbyś żyć na dobrym poziome jeśli byś został w danym momencie zwolniony tez znacząco obniża stres :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1