Odrzucone CV: rzeczywisty powód

0

Dostałem odpowiedź od HR, że moje doświadczenie zawarte w cv się spodobało i są gotowi na dalsze etapy rekrutacji, ale chwilę przede mną znaleźli już osobę na stanowisko, na które aplikowałem. Jak tylko będą poszukiwać dodatkowej osoby na podobne stanowisko, to dostanę informację. Czy ktoś się orientuje, czy to są szablonowe odpowiedzi? Szczerze mówiąc, wolałbym dostać odpowiedź, że nie spełniam wymogów, jeśli tak było naprawdę. Dodam, że w cv było 3-letnie doświadczenie poparte aktywnością na gh. Uprzedzając sugestie nt. uprzejmości i GDPR, cv zawierało zgodę na przetwarzanie danych również w przyszłych rekrutacjach.

5

Nie licz na to że coś z tego wyjdzie. Najwyżej może kiedyś się odezwą. Szukaj gdzie indziej i nie czekaj.

2

Dostałem info, że była to szablonówka.

3fLNxcT.png
5

HR-ka już była gotowa cię wziąć, ale pojawił się chad ze swoim CV no i wiadomo kto ma pierwszeństwo

0

Do mnie kiedyś firma wróciła po pół roku po podobnej infromacji.

0

Szczerze mówiąc, wolałbym dostać odpowiedź, że nie spełniam wymogów, jeśli tak było naprawdę.

Czemu mieliby ci tego nie powiedzieć, gdyby tak było?

0

Ja dzis dzwonilem do faceta, ktory byl u mnie na rozmowie rok temu! :)
Rada: nie czekaj az zadzwonia. Zaloz, ze nie dostaniesz tej pracy i szukaj dalej. W ten sposob nic zlego sie nie stanie, a mozesz byc pozytywnie zaskoczony! :)
Firma moze zadzwonic za tydzien, miesiac, albo rok, albo wcale! Zero pewnosci!

0

A ja mam takie pytanie - czy osoby prowadzące rozmowy w IT są w większości przypadków upośledzone? Czy nie umieją czytać ze zrozumieniem CV?
Ostatnio zostałem odrzucony w trzech potencjalnych pracach z powodu "małego doświadczenia" w dodatkowym języku programowania, który w CV mam opisany, że umiem w stopniu podstawowym oraz w rozmowach z HR na początku oznajmiałem co i jak dokładnie robiłem w danej technologii. Co ciekawe dany język nie jest nawet wymagany w ogłoszeniu o pracy (jest wpisany w sekcji "Mile widziane"). Trochę mi smutno, że ludzie lubią tracić swój i mój czas na takie coś. Czy oczekują, że może od momentu zaproszenia na rozmowe do czasu rozmowy moje doświadczenie wzrośnie w tym dodatkowym języku?

0

@Piotrek_dev - rekruterki HR zazwyczaj są łase na ilość CV, ponieważ często dostają kasę od głowy, więc biorą każde CV w którym jest choć wzmianka o danej technologii, a później ktoś bardziej techniczny odrzuca najsłabsze. Generalnie wszystko zależy od konkretnego przypadku. Czasem jest tak, że mają taki nawał CV spełniających wymagania, że absolutnie wszystko może być podstawą do odrzucenia CV np. brzydkie zdjęcie. Firma nie jest w stanie spotkać się z kilkudziesięcioma osobami i wybiera kilka CV z przesłanej puli.

3

Bolaczka niestety wielu agencji rekrutacyjnych jest fakt, ze nie specjalizuja sie w danej branzy. Stad proces rekrutacji dla IT traktuja tak samo, jak np: na pozycje branzy finansow, ochrony srodowiska czy sezonowego zbioru truskawek. A branza IT jest inna, bo tez ludzie sa inni (w pozytywnym tego slowa znaczeniu, skrzywienie zawodowe to dokladnosc :) ).

Tylko do niektorych szefow firm rekrutacyjnych to nie dociera! Widza, ze w branzy IT jest spory potencjal (czyli pieniadze do zarobienia), wiec automatycznie chca na tego konika sobie wskoczyc!

Po czym dzieje sie co? Do rekrutacji IT zostaja kierowane osoby nie uposledzone, ale bez wiedzy w tym temacie. Rekruterzy dobrzy w innych branzach.
Moge ci polecic stronke nofluffjobs.com. Tam na poczatku jest odsiew partaczy i laikow juz na pulapie publikowania ogloszenia. Patrz tez dokladnie, czy to agencja typu "szwarc, mydlo i powidlo", czy tez faktycznie maja dedykowany dzial IT, lub sa wyspecjalizowani typowo dla IT.

Koniecznie tez zaloz sobie profil na LinkedIn - tam zamiesc wszystkie informacje ze swojego CV, stopien znajomosci jezykow programowania, etc., a gwarantuje ci, ze profesjonalista sam cie znajdzie na pozycje, do ktorej bedziesz odpowiadal.

Reasumujac:
Uposledzenie – Nie
Brak wiedzy – Tak
Brak znajomosci branzy – Tak
Wszyscy – Nie, ale tak 2/3

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1