Powód edycji posta

1

Posty powinny mieć widoczny powód jego edycji. Widzę powiadomienie o modyfikacji, ale nie mam zielonego pojęcia co się zmieniło.
W pierwszej kolejności dotyczy akcji moderacji, w drugiej autorów.

Otwieram dyskusję o sensowności pomysłu.

6

Moderator nie ma możliwości wybrania powodu, dla którego edytował post, dlatego dostaje się informację o samym fakcie edycji, a nie o jej szczegółach. A biorąc pod uwagę to, że postów poprawia się od groma, to wybieranie powodu jedynie wydłuży proces edycji i dołoży pracy.

0

Dlatego umieściłem to w dziale Coyote, jako że funkcja wymaga stworzenia. Dodatkowo powody mogłoby byc predefiniowane jak przy zgłaszaniu posta.

2

Poza tym to często jest jakaś głupota - poprawienie literówki czy formatowania. Jeśli chcesz wyjaśnić o co chodzi to po prostu napisz do tego moderatora na PW, daj link i zapytaj, co się działo. Raczej nikt Cie nie oleje. a moderatorzy mają wgląd w historię edycji, więc nawet jak zapomni to nie powinno być problemów z ustaleniem co zostało zmienione.

0

No dokładnie, z reguły są to zmiany kosmetyczne, których poprawienie trwa mniej niż wybranie powodu edycji. I właśnie dlatego obecny mechanizm powinien pozostać bez zmian. Zresztą nawet gdyby dodać opcję wyboru powodu, to pewnie i tak by nie była zbyt często wykorzystywana.

4

Zawsze powtarzałem, że łatwiej kasować i banować, bo jak się chce okazać dobre serce i poprawić, to zawsze ktoś skrytykuje.

5

Gdzieś po drodze zagubiła się funkcjonalność diff-a która była dostępna dla moderatorów. Może po prostu zamiast dodawania funkcjonalności dodawania powodu (co rzeczywiście może trochę utrudnić proces edycji) dać możliwość podglądu zmian dla wszystkich użytkowników?

2
somekind napisał(a):

Zawsze powtarzałem, że łatwiej kasować i banować, bo jak się chce okazać dobre serce i poprawić, to zawsze ktoś skrytykuje.

Być może to jest rozwiązanie, żeby posty, które się nie nadają usuwać, a te które się nadają zostawiać w spokoju? Nie chcę dokladać nikomu pracy, ale poprawiając literówki sami ja sobie znajdujecie.

I uważam, że pokazywanie historii zmian wszystkim to zły pomysł.

6

Bez sensu. Ja nieraz poprawiam posta 10x bo zastanawiam się że jakieś zdanie nie ma sensu albo widzę literówkę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1