Dylemat od czego zacząć "karierę"

0

Witam, mam problem co wybrać, a nie mam czasu, żeby uczyć się wszystkiego. Chodzi o to, że nie mam bladego pojęcia co wybrać na początku nauki, a zastanawiam się nad Java, Javascript albo UX/UI designer. Gdybyście mogli opisać w paru zdaniach jak wygląda Wasza praca (np. czy jest monotonia, czy dużo osób u Was w firmie pracuje zdalnie, czy często macie delegacje służbowe, jak ciężko w danej technologii przejść poziom wyżej, itp). Dodam, że dużo czytałem o wyżej wymienionych zawodach i jestem pewien, że chcę to robić, ponieważ wydaję mi się, że to lubię (trochę uczyłem się programować w c++ i javie, a ostatnio spotkałem się z UX i nie ukrywam, że wydaję się mega kreatywną i fajną pracą, natomiast z mojej wiedzy wynika, że ciężej znaleźć prace, niż w javie/javascripcie) plus w przyszłości chciałbym pracować zdalnie, co jest b.ważnym aspektem przy wyborze, ale też w miarę możliwośći ograniczenie monotonii :)

ps. nie wiem czy umieściłem temat w prawidłowym dziale, więc tylko słowo i przenoszę do odpowiedniego ;)

0

Twoje pytania są zbyt ogólne i niemożliwe do opowiedzenia. Jeden będzie miał delegacje a inny nie, dla jednego praca będzie ciekawa a dla drugiego, nawet w tym samym projekcie może być monotonna i to samo z resztą pytań. W większości firm znajdziesz jednak elastyczne godziny pracy i możliwość pracy zdalnej co jakiś czas. Jako junior jednak bym się nie nastawial na pracę zdalna. Bycie na miejscu i uczenie się od innych jest bardzo ważne. Na pracę zdalna przyjdzie czas.

Twoje pytania byłyby bardziej zasadne gdybyś pytał o konkretną firmę czy projekt, a tak w skali globalnej to nic ci to nie da.

Ux czy programowanie to tak jakbys pytał czy zostać strażakiem czy policjantem. Tak. Samo z językiem, sam musisz sobie odpowiedzieć. Zarówno java jak i JavaScript to dobre wybory.

0

Rozumiem. W takim razie od czego zależy czy będę miał delegację czy ktoś inny?
Z tą ciekawością do pracy, to chyba zależy od osoby, bo jeśli się to lubi, to automatycznie będzie ciekawa - przynajmniej takie jest moje zdanie.
Czyli projekt jest dzielony na poszczególne "działy" i każdy zajmuje się czymś innym?
Co do pracy zdalnej, to jak najbardziej się zgadzam. Chodziło mi o prace zdalną już po zdobyciu doświadczenie (3/4 lata) i dopiero przejście na full zdalną pracę - o ile to jest możliwe(?)
Hmm jak mam sam sobie odpowiedzieć skoro w pewnym sensie nic o tym nie wiem? :(
btw. Ciężko jest przejść z javy na javescript i odwrotnie?

3

Delegacje zależą od firmy i projektu.
Projekt może jest podzielony ale ciebie powinien interesować zespół programistyczny.
Za 4 lata najprawdopodobniej będziesz w innej firmie. Średnia w it to dwa lata ponoć.
Praca full zdalna to inna para kaloszy więc tym bardziej nie bierz tego kryterium pod uwagę. Za 4 lata wrócisz do tematu, przecież nie zenisz się z tą firmą.
Jak umiesz programowac to każdy język jest dużo łatwiejszy do opanowania niż pierwszy. Te języki najwięcej podobieństwa maja w nazwie. Różnią się dość mocno i służą do czego innego

3

Hollow daruj sobie programowanie. Nie nadajesz się zupełnie.

hollow napisał(a):

Dodam, że dużo czytałem o wyżej wymienionych zawodach i jestem pewien, że chcę to robić, ponieważ wydaję mi się, że to lubię

Serio ? wydaje ci się że chcesz to robić ? Jakbyś chciał programować to już dawno byś to robił jak my wszyscy. Nam się nie wydaje my siedzimy i musimy coś programować bo jak nie to nas rozsadza od środka.
Praca zdalna ? już widać że jesteś jakiś leniwy praca zdalna to idź sobie na freelancer kom i poszukaj zleceń zacznij od tego i sprawdzisz co umiesz, a co nie. Praca zdalna polega na zajebistym obczajeniu GITa , spotkania czasem w firmie, rozmowy no i musisz nie być leniwy bo w domu to się do bani pracuje. Ja mam w kontrakcie pracę zdalną ale i tak jestem w biurze bo w domu lipa i co chwila do lodówki.
Java i JavaScript to prawie to samo dlatego maja w nazwie Java, nie jest ciężko w twoim przypadku to z dwie godziny zeby przejsc z jednego na drugi

0

@Berylo: dzięki za wytłumaczenie :)

@masterO Miałem Ci nie odpisywać, ale po ostatnim zdaniu stwierdziłem że Twoja arogancja i ignorancja nie przejdą dalej. Tak więc drogi kolego po pierwsze nie mierz innych swoją miarą - przyda Ci się to kiedyś. Po drugie czytaj do końca zdania, a w dodatku poćwicz czytanie ze zrozumieniem. Po trzecie Nie każdy ma tak fajne życie, że od tak może wszystko rzucić i zająć się programowaniem, bo np ja pracuje fizycznie po 12/14h, więc jak widzisz czas mam, tylko w weekendy, dlatego rozmyślam nad kursem stacjonarnym i nie wiem co wybrać. Po czwarte i ostatnie: Skąd możesz wiedzieć jaka jest moja motywacja do pracy zdalnej? Przeszło Ci może przez myśl, że chce zarabiać w innej walucie, niż moje miejsce zamieszkania?
Dla mnie koniec dyskusji z Tobą.

0

Odpuść sobie. Zajmij się wózkami widłowymi bo dwóch srok za ogon nie pociągniesz a przynajmniej nie tu. Jeśli nie czujesz że to kochasz i nie chesz tego robić to odpuść. Jeśli ktoś chce to znajdzie wymówkę a jeśli ktoś chce to znajdzie motywację. Ty się już na starcie żalisz i płaczesz. Ja jak pracowałem po 12 godzin w magazynie to po pracy programowałem a w pracy rozmyślałem nad projektem. Nawet głupie 3 linijki napisałem dzięki temu małymi krokami mój projekt zaczął żyć. Nie liczy się cel tylko wytrwałość. Ty masz same wymówki i jeszcze kurs stacjonarny no nieeeee.
Masz pełno darmowych kursów w necie , yt fora ale to oczywiście syndrom roweru do ćwiczeń. Każdy grubas myśli że kupi rower to zacznie się odchudzać a rower stoi ale ważne że kupiony xD

0

ostatnio spotkałem się z UX

W sumie, żeby UX dobrze działał, to muszą być w to zaangażowani wszyscy. Np. nic nie pomoże jeśli UX designer sobie wymyśli interakcję, jeśli potem przyjdzie niemrawy JavaScriptowiec i zrobi ją tak kijowo, jak można sobie wyobrazić. I strona będzie niby odpalała jakąś animację, ale będzie się cięła i FPSy będą niskie. Albo jak JSowiec nie pomyśli i naściąga bibliotek z NPM aż do tego stopnia, że będą one powodować opóźnienia w ładowaniu strony.

Czyli jak dla mnie UX to grupowy wysiłek, nawet jeśli podział ról będzie taki, że jedni będą projektować, a drudzy implementować.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1