Jakie technologie do pracy zdalnej ?

Odpowiedz Nowy wątek
2019-01-10 20:29
0

Hej !
Postanowiłem napisać tego posta, żeby usystematyzować moje ustalenia w sprawie technologi najczęściej używanych przy pracy zdalnej.
Moje informacje oparłem na tutejszym wątku "Zarobki".

Najpierw kontekst sprawy.
Ponad 12 lat zajmuję się hurtowniami danych i chyba ze względu na tą właśnie technologię, w żadnej firmie nie spotkałem się z możliwością pracy zdalnej. Ponieważ mam już trochę lat (40+), więc pomału mam dość dojeżdżania do pracy w stolicy: 1h w jedną stronę, ścisk w MPK taki, że czasem trzeba czekać na drugi autobus/tramwaj, stojące auta na pasach dla pieszych, gdy Ty masz zielone i inne wkurw...jące mnie rzeczy.

Z powodów jak wyżej na poważnie zastanawiam się nad zmianą technologi na taką, która pozwoliłaby mi pracować najlepiej całkowicie zdalnie.
Z moich ustaleń wynika, że jest to możliwe bardzo często tutaj:
-Ruby on Rails
-iOS

Przy okazji wydaje mi się, że te technologie są dość popularne, gdzie można znaleźć dużo informacji w necie.
Wiem, że jest taka stronka WeWorkRemotely, ale tutaj widzę, że ludzie wypowiadają się na prawdę konkretnie, więc spróbuję dowiedzieć się czegoś od rodaków ;-)

Pzdr.

edytowany 1x, ostatnio: samuray76, 2019-01-10 20:32

Pozostało 580 znaków

2019-01-11 22:49
0
samuray76 napisał(a):
Hispano-Suiza napisał(a):

A czego królewicz nie rozumie i co za trudne w moim poście? Napisałem wszystko prostolinijne tak jak rozumujesz jak widać :-) Może dam boldem. Nikt Cię nie zatrudni do pracy zdalnej w technologii w której masz 0 doświadczenia. Czy teraz dociera?

"Królewicz" ?! Jeszcze może na monitor spluniesz, bo na mnie nie możesz ...

Czy ja pytałem, czy:
-trzeba/ile mieć doświadczenie do pracy zdalnej ?
-mam jeździć autem/tramwajem/helikopterem/rowerem/xyz ?
-mam iść na urlop lub zmienić pracę ?
-po miesiącu/dwóch/xyz urlopu będę miał ochotę na ponowne długie dojazdy do pracy ?
Ręce opadają ...

W moim przypadku praca zdalna jest praktycznie niemożliwa.

Za normalne odpowiedzi dziękuję ;-)

Nie pluję byle gdzie więc nie musisz się martwić. Kompletnie nie wiem jak się uchowałeś w tej branży z takim kołkowym myśleniem. Człowiek próbuje jak najlepiej udzielić odpowiedzi to źle. Twoje podejście wygląda na zasadzie:

  • G#&$o mnie obchodzi gdzie, jak i w czym. Napiszcie mi tylko, że będę mógł zacząć pracę zdalną żeby poklepać mój tok myślenia po plecach.

Dokładnie tak samo jak wielu ludzi pytających czy mogą zostać programistami. Ich nie obchodzą żadne wskazówki, wytyczne, pomocne dłonie. Ich interesuje odpowiedź: Tak/Nie. Odpowiesz Tak - jesteś dobrym człowiekiem. Odpowiesz Nie bądź nie tak jak w kluczu odpowiedzi i jest wielkie obrażanie się.

Dostałeś ode mnie jasna, prostą odpowiedź ale nie odpowiada Ci ona bo nie idzie w parze z Twoim myśleniem. Niemniej powodzenia w tłuczeniu łbem o ścianę. Może kiedyś trzaśniesz mocniej i zacznie coś tam korbić ;-)


"Trolling is a art"

Pozostało 580 znaków

2019-01-12 10:12
1

Typowe: "mi wolno pisać/mówić co chcę i to nie jest obrażanie kogokolwiek, ale Ty już nie możesz w ten sposób pisać, bo będziesz kołkiem/królewiczem/etc".

Czy Ty na prawdę myślałeś, że po jakiejś konkretnej odpowiedzi, nazajutrz rzucę pracę i od następnego dnia będę szukać tam pracy ?!

Poza tym zauważ, że to Ty cały czas próbujesz narzucić swój tok myślenia nie przebierając w środkach (zwykłe chamstwo), więc te życzenia pod moim adresem skieruj do siebie.
Zaśmieciłeś wątek i teraz nadaje się do kosza.

Nadawal sie do kosza juz po Twoim pytaniu i pierwszej odpowiedzi. - Hispano-Suiza 2019-01-12 10:37

Pozostało 580 znaków

2019-01-12 10:35
0

Tak, Ruby on Rails i iOS często występują w ofertach pracy zdalnej. Temat do zamknięcia.


Szacuje się, że w Polsce brakuje 50 tys. programistów

Pozostało 580 znaków

2019-01-12 11:09
Zimny Karp
0

Hmm sam pracuje w tematach związanymi z danymi w stacku ms (ssas, ssis, ssrs i projektowanie dwh) + python i praca zdalna znalazła mnie sama przez linkeda.
Zakładam że po 10 latach umiesz coś więcej niż tylko dwh więc nie powinno być tak trudno.

  • kompletnie nie rozumiem dlaczego nagle programiści BI nie mogą pracować zdalnie, sam miałem taką opcje od zawsze w 3 różnych firmach w których pracowałem. (czasami miałem np 2 dni remote 3 office)

https://www.simplyhired.com/s[...]5rzWuSIR4WzRtrndB-ClR2X3DbINA

U mnie "problemem" jest dostęp do danych klientów. Bardzo fajna stronka. - samuray76 2019-01-13 15:25

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0