Jakie technologie do pracy zdalnej ?

0

Hej !
Postanowiłem napisać tego posta, żeby usystematyzować moje ustalenia w sprawie technologi najczęściej używanych przy pracy zdalnej.
Moje informacje oparłem na tutejszym wątku "Zarobki".

Najpierw kontekst sprawy.
Ponad 12 lat zajmuję się hurtowniami danych i chyba ze względu na tą właśnie technologię, w żadnej firmie nie spotkałem się z możliwością pracy zdalnej. Ponieważ mam już trochę lat (40+), więc pomału mam dość dojeżdżania do pracy w stolicy: 1h w jedną stronę, ścisk w MPK taki, że czasem trzeba czekać na drugi autobus/tramwaj, stojące auta na pasach dla pieszych, gdy Ty masz zielone i inne wkurw...jące mnie rzeczy.

Z powodów jak wyżej na poważnie zastanawiam się nad zmianą technologi na taką, która pozwoliłaby mi pracować najlepiej całkowicie zdalnie.
Z moich ustaleń wynika, że jest to możliwe bardzo często tutaj:
-Ruby on Rails
-iOS

Przy okazji wydaje mi się, że te technologie są dość popularne, gdzie można znaleźć dużo informacji w necie.
Wiem, że jest taka stronka WeWorkRemotely, ale tutaj widzę, że ludzie wypowiadają się na prawdę konkretnie, więc spróbuję dowiedzieć się czegoś od rodaków ;-)

Pzdr.

2

To nie kwestia technologii, tylko pracodawcy. Dziękuję za uwagę. Można się rozejść.

0

I niby jak to planujesz zrobić? Po 12 latach z hurtowniami danych wskoczysz w iOS albo Ruby? I pensja spadnie Ci do poziomu juniorskiego kolego :-) Poza tym ciężko będzie bez doświadczenia w danej technologii zacząć w niej pracę - zwłaszcza zdalnie. Jak planujesz ogarnąć ten temat? - pytam z ciekawości. Bo męczy Cię dojazd PKP (kup auto?) więc wpadłeś na pomysł pracy zdalnej i zmiany technologii :P

0

Chyba się nie rozumiemy, chociaż temat wydaje się bardzo prosty :/
Proszę o odpowiedź na pytanie, a nie wdawanie się w poboczne wątki.
(dojazdy nie są jedynym powodem, a MPK <> PKP, i mam auto-stoi nieużywane)

Nie zależy mi na kasie w tym momencie, tylko na pracy zdalnej, kwestia priorytetów :-)

1

Jeśli tramwaje Cię wkurzają to odpuść sobie języki skryptowe.

0

Myślę, że prace zdalne będą coraz bardziej popularne w każdym zawodzie. Nawet wśród zwykłych pracowników biurowych, konsultantów klientów, gości od reklamacji/sprzedaży, prawników, księgowych, HRowców, marketingowców...

1
samuray76 napisał(a):

Chyba się nie rozumiemy, chociaż temat wydaje się bardzo prosty :/
Proszę o odpowiedź na pytanie, a nie wdawanie się w poboczne wątki.

A czego królewicz nie rozumie i co za trudne w moim poście? Napisałem wszystko prostolinijne tak jak rozumujesz jak widać :-) Może dam boldem. Nikt Cię nie zatrudni do pracy zdalnej w technologii w której masz 0 doświadczenia. Czy teraz dociera?

(dojazdy nie są jedynym powodem, a MPK <> PKP, i mam auto-stoi nieużywane)

Zacznij używać?

Nie zależy mi na kasie w tym momencie, tylko na pracy zdalnej, kwestia priorytetów :-)

A pracodawcy zależy na efektywności pracownika, której mu nie zapewnisz nie mając doświadczenia. Hurtownie danych to nie aplikacja mobilna czy szybkie MVP w Ruby (z frontendem) - bo to się głównie buduje na rynek USA. I czasami zdarzają się kamikadze robiący w tym u nas i potem rozwijający to dalej.

Ewentualnie jak Cię tak wszystko wk...denerwuje to może urlop? Może trzeba odwiedzić lekarza? Wyjechać na wieś? Wziąć pół roku rozbratu z pracą? Też miałem podobny okres w życiu i mocno pomogła mi zmiana otoczenia. Skoro jak piszesz, że nie zależy Ci na kasie to zastanów się nad takim rozwiązaniem.

0

Ja już kilka lat jestem zdalniakiem na C++, C#, SQL. W PHP i frontend z JS tez można bo kumple tak pracują. No i uderzaj do małych firm, a nie korpo chyba ze masz przebicie tam do kogoś co coś znaczy bo inaczej nie wynegocjujesz zdalnej.

0

Hmmm...
Może jak ktoś wcześniej napisał to potrzebujesz po prostu zmiany? Ja pracowałem 7 lat w jednej firmie i byłem naprawdę blisko wypalenia zawodowego. Zmieniłem pracę i odżyłem, potem po roku zmieniłem jeszcze raz i teraz pracuje zdalnie jako devops. Zrobiłem sobie też miesięczny urlop z dala od komputera.

Przede wszystkim praca zdalna zależy od firmy a nie od technologii (oczywiście z wyjątkami, jak wszędzie). Ja sam jestem devopsem i pracuje zdalnie, zajmuje się szeroko pojętym BigData.

0

Co do technologi zdalnych - od paru lat siedzę zdalnie m.in. w bazach danych. Zastanawiałem się nad zmianą firmy, i w tej technologi zdarzają sie oferty pracy zdalnej, nawet publikowane na tym portalu.Niezbyt często, ale da się znaleźć, prawdopodobnie kosztem stawki, natomiast jeżeli stawki około juniorskie Ci nie przeszkadzają, to chyba nie ma problemu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0