Pierwsza praca - jakie aplikacje

Odpowiedz Nowy wątek
2018-11-03 13:26
Ciekawski Programista
0

Cześć, zamierzam za niedługo się zacząć szukać pracy jako programista i mam kilka pytań co do aplikacji na GitHubie Usunąłem wszystkie małe, bezsensowne aplikacje i zostawiłem tylko dwie - pierwsza z nich to mini aplikacja społecznościowa w Spring boocie 2 i Angularze 7 - rejestracja, tworzenie użytkowników, dodawanie postów, komentarzy, artykułów, grup, znajomych itd. Jest oczywiście podział na role realizowany w Spring Security - użytkownik, moderator, administrator. Do tego dołączyłem zewnętrzny serwis autentykacyjny OAuth oraz tokeny.

Druga aplikacja to rozbudowany system wypożyczalni - te same technologie co powyżej - Spring + Angular, 0auth itd, jednakże dołączyłem kilka bajerów między innymi aby stworzyć aplikację bardziej realistyczną podpiąłem przekierowanie do PayPala, korzystam z kilku zewnętrznych API oraz crawlerów do pobierania różnych danych i wyświetlania na stronie, jest możliwość pobrania zamówień oraz rachunków w formacie PDF, DOC, zrobiłem też dodawanie przedmiotów do wypożyczalni zarówno przez formularz jak i wysyłanie pliku XML i parsowanie danych, następnie zapis do bazy danych.

I teraz mam pytanie - czy takie dwie aplikacje wystarczą, aby ubiegać się o stanowisko juniora programisty? Te dwie aplikacje mają w sumie mało logiki, większość to operacje CRUDowe na bazie danych, dlatego zastanawiam się czy te aplikacje nie są zbyt nudne i oklepane. Z jednej strony słyszy się, że nikt z rekruterów na gita nie patrzy, a z drugiej sam CRUD niezbyt świadczy o umiejętnościach.

Pozostało 580 znaków

2018-11-03 14:54
0

Wystarczy jak ja szukałem kilka miesięcy temu to miałem jedynie 2 głupie projekty w porównaniu do tego co napisałeś, tylko nie wiem po co usuwałeś inne. One pokazywały że się cały czas rozwijasz a w cv mogłeś po prostu zaznaczyc że te 2 są jakby takim zwieńczeniem tych mniejszych

Pozostało 580 znaków

2018-11-03 15:04
Ciekawski Programista
0

Usunąłem bo miałem straszny śmietnik, nie znałem w ogóle zasad czystego kodu. Miałem funkcji co miały po 20 odpowiedzialności i po 200-300 linijek kodu wymieszanej logiki biznesowej z modelem i widokiem - takich klas sporo było, nie szło do tego dopisać testów itp. Musiałbym te kilka projektów napisać zupełnie od nowa, no wiesz jak jest gdy zaczynasz naukę i jeszcze nie do końca wiesz co robisz xD.

Zawsze można coś jeszcze napisać, myślałem o jakimś web crawlerze w reaktywnym springu z jakąś bazą no-sql bo tym się jeszcze nie bawiłem albo o gierce dla graczy przy użyciu Web Socketów np jakieś szachy z synchronizacją po obu stronach, to by mogło być ciekawe.

No ale spróbuje już znaleźć pracę bo jednak chciałbym aby komercyjne leciało, mam nadzieje, że się uda.

Pozostało 580 znaków

2018-11-03 20:45
0

Tak z opisu to mało ciekawe te twoje aplikacje. Bardziej to brzmi jak praca odtwórcza, po prostu zaimportowałeś kilka bibliotek i użyłeś paru funkcji. Lepiej by było gdybyś coś napisał samemu. Umiesz programować to zrób coś ciekawego - jakąś mini bibliotekę, plugin, pull requesty do projektów Open Source. Wtedy nie będziesz miał problemów ze znalezieniem pierwszej pracy.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0