Programowanie aplikacji mobilnych przypomina Frontend?

0

Spotkałem się z opinią, że programowanie aplikacji mobilnych jest zbliżone do "nowoczesnego" Frontendu. Jak z tym jest w rzeczywistości?
Faktem jest, że Frontend staje się coraz bardziej złożony... react.js i inne JS frameworki umożliwiają programowanie złożonych aplikacji webowych. W dodatku, co chwilę wychodzą jeszcze lepsze JS frameworki, oferujące jeszcze większe możliwości po stronie klienta.

0

Trochę tak, bo aplikacje mobilne to często też frondend po prostu

1

Aplikacje mobilne jesteś w stanie robić również z użyciem cordovy, gdzie całość apki piszesz z użyciem html, css i js... Dodatkowo gdy użyjesz frameworka "ionic", to masz typescript, pisanie modułowe, więc no myślę, że i samo to daje trochę do myślenia, a stwierdzenie nie odchodziło daleko od prawdy.
Natomiast jeżeli chodzi o pisanie w android studio za pomocą javki, lub kotlina to zapewne wtedy będzie to już mniejsze podobieństwo, aczkolwiek nadal cały front jakoś napisać (czy też wyklikać, ale animacji aż tak nie wyklikasz) trzeba ;)

0

W sumie to prawda. W końcu React Native bez powodu nie powstał na bazie React.js
Programista mobilnych aplikacji natywnych (Android/iOS) tak naprawdę programuje UI aplikacji na bazie działań użytkownika.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1