Zadanie rekrutacyjne a testy

0

Pytanie może troche głupie, ale czy jeżeli dostałem przy rekrutacji zadanie do domu do napisania w określonym języku to muszę/wypadałoby napisać też do niego testy jednostkowe ?

0

Możesz jak umiesz, aczkolwiek zapewne chodzi o to czy rozwiązanie będzie działające,

0

czasem w paczce z zadaniem sa napisane tsty, ktore musza przejsc

0

U mnie nie było. Dlatego pytam.

1

Najlepiej zapytać u źródła a nie na forum, za zadawanie pytań do niejasnych specyfikacji zwykle dostaje się ekstra punkty w trakcie procesu rekrutacji :).

0

ogolnie powinienes zapytac czego oczekuja. dokladnie czego. czy wazne jest pomyslowe rozwiazanie, testy, jakas inna magia. Przy rozmowie nalezy zwrocic uwage ze wszystko zajmuje czas i jesli to nie jest praca ktorej pragniesz to nie czujesz potrzeby tracic kilku dni zamiast godziny

1

IMO to właśnie o to chodzi w zadaniu żeby zobaczyć jak się zabierasz do problemów i jak kod piszesz.
Jak nie napiszesz testów to dla mnie by to było bardzo na minus, bo sugeruje, że albo nie umiesz pisać testów albo umiesz, ale z jakichś przyczyn tego nie robisz i obydwa przypadki w pracy są nieakceptowalne(przynajmniej na mida).

Pamiętaj, że Ty masz się rozwiązaniem tego zadania pokazać, więc to powinno być rozwiązanie porządnie.
Nie może być ośmiotysięczników, zmiennych nazwanych 'a', 'b', 'c' ani innych tego typu bzdur niezgodnych ze sztuką.
Ktoś kto to będzie sprawdzał ma też inne zadania, więc jak masz to zrobić na odwal, to nie rób wcale, bo sobie tylko opinię popsujesz.

0

Z tym na odwal się nie ma problemu, akurat wiem jak to zadanie dobrze napisać i sądzę, że już 2 potencjalne haczyki w nim znalazłem. Umiem nazywać zmienne i kod na jakimś tam poziomie też napisać (a przynajmniej tak sądze). Zastanawiałem się tylko czy jak dopiszę do tego jakieś testy w Mockito to stwierdzą że jestem nadgorliwy.

0

Aha i to nie na mida, a na juniora.

2

Napisz testy, podziel dobrze kod, dobrze wszystko ponazywaj itd, bo im lepsze wrażenie zrobisz, tym więcej kasy wytargujesz, a nawet jeżeli mają sztywny limit na kasę na początku, to zawsze to będzie jakiś plus przy rozmowie po okresie próbnym.

Jeżeli ktoś by się przyczepił o to, że napisałeś testy to możesz to traktować jako pierwszy sygnał, że firma idzie w ilość kodu, a nie w jakość.
Kilka lat temu w takiej pracowałem gdzie prezes powiedział, że "nie ma czasu na testy, trzeba napierdalać" i nie polecam.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0