Wyższe składki emerytalne na UoP

0

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/wyzsze-skladki-emerytalne-dla-najlepiej-zarabiajacych/9ne178g

Dzięki Pisiorom i popierającej ich ciemnocie zapłacimy wyższe składki (chyba, że ktoś rozlicza się na B2B). Ktoś musiał zapłacić za te wszystkie plusy. Szkoda, że nie ruszają przywilejów emerytalnych i niektóre zwiększają (wyższa emerytura minimalna dla KRUSowców, większy Fundusz Kościelny itd). Ktoś jest w stanie ocenić na ile to zmieni płace netto? Bo zmieniłaby się podstawa opodatkowania i składka na NFZ.

0

Ale jak to zapłacimy? Przecież każdy Naprawdę Dobry Programista (TM) jest na B2B. Jak nie jest, to nie jest dobry. ;P

0

Tam nie chodzi o wyższe składki tylko o płacenie ich przez cały rok. Sugeruję czytać treść ze zrozumieniem, a nie tylko tytuły.

5

To nie jest, że biją tylko pracowników, bo teraz co mądrzejszy, czyli zdecydowana większość wśród tych, którzy mogą przejdzie na B2B. Taki przyrost przeskoków sprawi, że pojawią się dodatkowe kontrole i choć w sumie większości nie mogą nic zrobić to zaczniemy żyć pod laczkiem urzędasa, a to cholernie uprzykrzy życie. Z drugiej strony jak przegną pałę to im się zrobi dziwnie mało programistów w Polsce, a i firmy ich zatrudniające się wyniosą.
Generalnie na pohybel tej komunistycznej hołocie i módlmy się, żeby im nic strasznego do łba nie strzeliło bo przykro będzie wyjeżdżać.

0

No i taki pat co zrobić dalej, coś pomiędzy 1/5 a 1/6 (danych nie pamiętam) jest utrzymywanych w rent i emerytur. Miłościwie panujący wyszli z założenia, że hajs ściągać w sposób delikatny i nie zauważalny przez tkzw opinię społeczną czyli powolne podgrzewanie żaby i stopniowe golenie owieczki. A jaka jest alternatywa poza wypowiedzeniem wojny jakiemuś słabszemu państwu i przejściu na gospodarkę wojenną, czekam na propozycje.

2

Nie składki a podatki bo nikt tu chyba nie wierzy że dostanie emeryturę.

1

I jak zwykle ciężko pracujący lud na UOP ponosi najwyższe obciążenia a klasa średnio-wyższa się bawi i podnosi dochody :D Pewne schematy się nigdy nie zmienią.

3

Zmiana ta dotknie osób zarabiającym powyżej 11k brutto na UoP czyli mniej niż 5% ogółu pracujących w takiej formie. Zatem poparcie dla PiS z pewnością nie zmaleje po tej zmianie ;)

0

PIS to jest gospodarcza katastrofa dla Polski, ale od Kościoła Katolickiego to wara bo krew się poleje.

5

Propomuje niektorym zostac przy programowaniu (lub jego symulowaniu), bo widze ze juz zaczyna sie pierd.... z cyklu nie wiem nic o polityce, ale sie wypowiem.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1