Jak wygląda praca frontenda?

0

Witajcie,
przymierzam się do podjęcia pracy jako frontend. Zastanawia mnie jak w praktyce wygląda taka praca? Bo praca typowego programisty (C#, Java, etc.) zawsze kojarzyła mi się z rozwijaniem/tworzeniem jakiegoś projektu - zajęcie bardzo długotrwałe, można nieskończenie wiele rzeczy udoskonalać. Ale frontend? Wydaje mi się, że w firmach nie tworzy się stron cały czas. Jak to wygląda z Waszego doświadczenia? Praca samemu/w zespole? Dostajecie szablon, kodujecie i kolejny projekt? Są przestoje? Ogólnie rzecz biorąc interesują mnie wszystkie opinie dotyczące tego stanowiska i opis pracy.

1
Żółty mlecz napisał(a):

Bo praca typowego programisty (C#, Java, etc.) zawsze kojarzyła mi się z rozwijaniem/tworzeniem jakiegoś projektu - zajęcie bardzo długotrwałe, można nieskończenie wiele rzeczy udoskonalać. Ale frontend?

A czemu nie miałoby to dotyczyć też frontu? Przecież to druga połowa tej samej całości.

Żółty mlecz napisał(a):

Wydaje mi się, że w firmach nie tworzy się stron cały czas. [...] Są przestoje?

Frontendowców jest mało, a dobrych to ze świecą trzeba szukać - ogarnięty frontendowiec nie narzeka na brak roboty (raczej na jej nadmiar).

4

Po pierwsze: jakiego frontenda? Mówi się: praca klepacza formatek.

Po drugie: frontend to nie strona internetowa tylko tworzenie/rozwijanie oprogramowania.
Aplikacje zazwyczaj mają interfejs użytkownika i rozwijany on jest równie często jak backend.

0

Obczaj sobie co to jest SPA, jak mocno ciężar przenoszony jest na klienta i popatrz na (modne jeszcze w tym sezonie) frameworki javascriptowe. Praca we froncie to nie wycinanie grafiki i html. To już nie wczesne 2000.

0

No właśnie, czy coraz więcej logiki jest po stronie klienta? Jak więc, podczas projektowania aplikacji, podzielić co ma się dziać na froncie, a co na serwerze?

0

@Pinek Zależy od projektu i proporcji w zespole - czasem nie ma wyboru i trzeba robić SPA (lub w drugą stronę - tradycyjne widoki), czasem można wybrać - tu wchodzą w grę takie czynniki jak: obłożenie backendowców / frontendowców, prostota i wygoda danego rozwiązania, user experience, preferencje członków zespołu i ich umiejętności.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1