Praca w banku? jaka atmosfera?

0

Ktoś ma może jakieś doświadczenie w pracy w banku na stanowisku programisty? Są jakieś różnice w pracy w średniej/dużej firmie IT a banku? Jakie macie ogólne wrażenia - pozytywne czy negatywne?

0

Pracowałem w dwóch bankach, środowiska tak diametralnie różne, że aż ciężko porównać. W jednym z nich, w wielu kwestiach amatorszczyzna, a w drugim pełen profesjonalizm. Z mojego doświadczenia wynika, że wszystko sprowadza się do jakości managerów, ale z racji tego, że ktoś tych managerów zatrudnia to zakładam że cała struktura wynika podobnie.

0

Pracowałem jako programista w centrali jednego z banków.

Wspominam to bardzo dobrze, ludzie jak to w IT całkiem wyluzowani, praktycznie brak różnic w porównaniu z korpo-nie-bankiem. Dużo procedur i procesów, solidnie prowadzona dokumentacja techniczna. Technologicznie - różnie. Core'owe części systemów utrzymywane były (podejrzewam że dalej są) w paskudnych technologiach, w których wszyscy bali się cokolwiek ruszać. W nowych projektach było już o wiele lepiej. Ogółem - całkiem ok.

Z drugiej strony, mój znajomy, też programista ale w centrali innego banku jak opowiadał o jakości tamtejszych systemów IT to naprawdę strach tam lokować jakiekolwiek pieniądze, więc jest różnie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1