Monetyzacja projektów

0

Witam. Na początku wspomnę, iż mam 10 lat. Spędziłem sporo czasu na naukę programowania i webmasteringu, przeczytałem sporo książek, całkiem dobrze to rozumiem i jest to moja pasja. Potrafię tworzyć całe strony z przyjemnym dla oka designen, funkcjonalną mechaniką (w skrócie znam backend i frontend), mniej i bardziej przydatne programy komputerowe. Nie mówię, że jestem bardzo dobry czy jakiś lepszy, bo jeszcze się uczę. Moje pytanie brzmi: czy swoją wiedzę w moim obecnym wieku mogę w jakiś sposób zmonetyzować? Nie mowię tu o zarobkach takich jak dorosły w tej branży, chodzi mi o jakieś małe sumy. Zlecenia prywatne są ok, tylko za taka pracę (pisałem pluginy pod serwery gry Minecraft w środowisku Java) dostaje mniej wiecej 7zl/projekt. Chodzi mi o takie serwisy, gdzie mogę sprzedawać moje projekty dla większej grupy osób.
Dodam dla osób niepewnych, że każde zdanie które napisałem jest całkiem "serio".
Pozdrawiam.

1

Skoro umiesz robić strony to sam możesz coś sklecić - takie swoje "portfolio" i spróbować rozreklamować w necie.

0

Wiesz, nie musisz mi wierzyć. Tworząc ten wątek byłem przygotowany na to, ze część nie uwierzy, a część odpowie. Nie dziwię się, bo moze to niezwykła sytuacja, ale prawdziwa.

0

**mniej i bardziej przydatne programy komputerowe. **Nie mówię, że jestem bardzo dobry czy jakiś lepszy, bo jeszcze się uczę. Moje pytanie brzmi: czy swoją wiedzę w moim obecnym wieku mogę w jakiś sposób zmonetyzować?

Tu są już dwa problemy. Jak piszesz "mniej i bardziej przydatne programy kompuerowe" to w gruncie rzeczy o jakie Ci chodzi?

secondly - Overall... Nie wiemy jaka jest Twoja wiedza. Możesz mieć 10 lat i mieć super wiedze, jeżeli masz to wykorzystaj ją, i nas nie pytaj, bo to pytanie z kosmosu. Włącz sobie jakąś muze i jedziesz z koksem. A jak coś osiągniesz to będziesz już mógł napisać tu za kilka miesięcy/lat pod wątkiem i pokażesz co osiągnąłeś.

EDIT: fajny nick.

0

Pytam się czy ktoś zna jakieś serwisy gdzie mogę swoje projekty sprzedawać dla grupy odbiorców, dzięki za radę z portfolio, wykorzystam ją.

Nick taki dlatego, że nie miałem pomysłu na oryginalny pseudonim, więc wybrałem coś głupiego.

To moze zadam jeszcze raz pytanie, dla którego robiłem tu wątek: Szukam serwisu na którym mógłbym sprzedawać swoje projekty (pluginy, templatey, skrypty PHP) i jak to wyglada z kwestii prawnej. Dodam ze mam kartę Prepaid, która działa na podobnej zasadzie jak kredytowa, znaczy jest na doładowania, ale w internecie i w sklepach płaci się nią tak jak kredytową.

1

Jeśli chodzi o templaty to np http://themeforest.net/ ale są 3 ale:

  • żeby sprzedawać musisz mieć zarejestrowaną firmę;
  • nie masz wystarczającej ilości lat żeby prowadzić firmę lub nawet legalnie zarabiać więc wszystko by musiało być na twoich rodziców;
  • jeśli nie wyciągniesz minimum 200zł miesięcznie to nawet na 0 nie wyjdziesz (przy założeniu, że któryś z rodziców płaci zus jak nie to jeszcze gorzej bo to może być 600 albo nawet ponad 1000).
0

Moi rodzice mają zarejestrowaną działalność gospodarczą, ale zajmują się czymś zupełnie innym - bo medycyną, jeżeli miałoby to byc na nich, to czy to wystarczy?

1

Niech sobie w działalności dopiszą pare punktów (to się chyba PKD zwało) dot. wytwarzania oprogramowania - wystarczyło zapytać rodziców, oni na bank wiedzą o co kaman. Tyle, że faktury byłyby na rodziców, ale jeśli Ci ufają (powinni :P), to dają Ci wolną rękę z wystawianiem faktur (z ew. małym nadzorem czy nie popełniasz błędów) i ew. załatwią jakieś jakieś konto bankowe, żebyś mógł zarządzać swoim małym imperium.

Tak na marginesie - ja niewiele starszy od Ciebie (11 czy 12 lat miałem) zacząłem zarządzać swoimi finansami, więc jest to wykonalne.

0

Już wiem to co chciałem wiedzieć.
Dziękuję wszystkich którzy pomogli za fatygę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1