W czym się rozwijać, czego spróbować?

0

Cześć!

Jestem studentem informatyki, liznąłem troche C++, Javy i Go. Mam chwile wolnego czasu i chciałem coś pokodzić, nauczyć się czegoś przyjemnego, gdzie w miarę szybko widać efekty swojej pracy na ekranie. Nie za bardzo wiem jednak czym mógłbym się zająć. Proszę o jakieś propozycje języków, projektów, interesujących gałęzi informatyki i programowania.

Z programowaniem mam styczność od 4 lat. Przez 3 lata uczyłem sie C++ i algorytmiki. Brałem udział w Olimpiadzie Informatycznej. Po liceum pracowałem przez 3 miesiące pisząc testy w języku Go. Skończyłem pierwszy rok studiów.

Oprócz tego, żeby w miarę szybko było widać efekty(co mi się nie podobało w C++ oprócz segfaultów) chciałbym żeby ten język, projekt, gałąź dawała możliwość pracy jako freelancer lub umożliwiła prowadzenie jakiegoś samodzielnego projektu(np gra na komórkę).

Dzięki z góry za każdy post!

2

tzn. jakis anon napisze ci na forum co masz robic i ty zaczniesz to robic? :) ok, biorac pod uwage to co napisales, ja na twoim miejscu pewnie bym sie zaczela na powaznie interesowac androidem i np. pomyslala nad jakas ladna, lekka, rozproszona aplikacja z wymaganiem low latency

8

ja wyjechałem ostatnio do lasu to spróbowałem strugać ludki z kory, ale nie wiem czy sie będę w tym rozwijał, mało tutoriali jest

0

Oprócz tego, żeby w miarę szybko było widać efekty(co mi się nie podobało w C++ oprócz segfaultów)

możesz spróbować języków skryptowych. Np. JavaScript, Python, Ruby etc. Chociaż jeśli chcesz widzieć szybko rzeczy na ekranie, to pewnie z tych co wymieniłem JavaScript byłby odpowiedni.

1

Luke, nie wiem czy ten python i to dla przykładu w połączeniu z DJANGO to może być akurat słuszny (i właściwy) wybór, przynajmniej dla kogoś początkującego bo z tego co się zdążyłem zorientować, to np. o ile na lokalnym komputerze przy użyciu jakichś tutków można bez problemu sobie napisać i jeszcze odpalić taką aplikację, to już z przeniesieniem tego na jakiś choć darmowy hosting mogą być same problemy.

Założyłem sobie nie tak dawno temu konto na heliohoście, tam jest obsługa nie tylko PHP ale i pythona (i DJANGO), niestety wszelkie próby uruchomienia tam aplikacji w DJANGO zakończyły się fiaskiem, choć czytałem wszystkie instrukcje, ustawiłem prawidłowo atrybuty (644, 755) i nadal lipa - Internal Server Error 500. I nie wiem czy to też nie wynika z jakiegoś braku kompatybilności bo tam jest w standardzie DJANGO 1.3 a jest to stara wersja.

Szukać pomocy po forach i dokumentacjach to jest prawdę mówiąc dość męczące i prawdę mówiąc znaleźć jakieś rozwiązanie to chyba trzeba jeszcze mieć niesamowite szczęście. Natomiast co do PHP nie ma takich problemów - wszystko działa. Niestety z tego co zauważyłem to heliohost coś czasem bardzo długo się ładuje.

Jedyna korzyść z DJANGO jest taka, że jest o niebo mniej roboty żeby napisać przy użyciu tego aplikację web w zestawieniu z PHP. Ale z PHP jest o niebo mniej problemów powiedziałbym administracyjnych. I nie dziwi mnie że PHP jest tak chętnie wybierany do nauki i realizacji aplikacji webowych bo jak widać prostota i to że wszystko ładnie działa to jego fajna zaleta.

1
hasuzlasu napisał(a):

Mam chwile wolnego czasu i chciałem coś pokodzić, nauczyć się czegoś przyjemnego, gdzie w miarę szybko widać efekty swojej pracy na ekranie...
Oprócz tego, żeby w miarę szybko było widać efekty(co mi się nie podobało w C++ oprócz segfaultów) chciałbym żeby ten język, projekt, gałąź dawała możliwość pracy jako freelancer lub umożliwiła prowadzenie jakiegoś samodzielnego projektu(np gra na komórkę).

Delphi

0

Brainfuck + Assembler + Fortran, a jak starczy czasu, to Cobol.

0
katelx napisał(a):

np. pomyslala nad jakas ladna, lekka, rozproszona aplikacja z wymaganiem low latency

z ciekawości mogłabyć dać przykład?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1