Poprzednia praca i spis technologii w profesjonalnym CV.

0

Witam,

Chciałem zmienić pracę, i potrzebuję porad w kilku kwestiach dobrego CV.

  1. Jak ma wyglądać spis technologi enterprise w szczególności chodzi mi o Springa. Rozumiem, że trzeba podać wersje Springa, ale jak wiadomo framework jest dość szeroki i napisanie znajomość Spring 4 chyba będzie kiepskim pomysłem. Czy rozpiska w stylu: Znajomość Spring Framework (Spring Container, Spring AOP, MVC, Web Flow, Spring Data) itp. będzie dobrym pomysłem? Podanie modułów Springa, które się zna?

  2. Jak pracodawcy reagują na kandydatów, którzy szukają nowej pracy, gdy są nadal zatrudnieni w innej firmie? Chodzi mi o to jaki przedział czasowy pracy podać w CV... napisać prawdę czyli np.Od 2014-05-05 do dziś, czy trochę ściemnić i podać konkretną datę zakończenia pracy?

  3. Swoją karierę poprowadziłem trochę inaczej ponieważ pierwsze poszedłem do pracy a dopiero później zamierzam iść na studia. Teraz w CV powinienem pominąć rubrykę wykształcenie? Przecież nie będę podawał do jakiego technikum chodziłem? Może powinienem zawrzeć informację, że zamierzam rozpocząć studia zaoczne w danym terminie jak by to miało im w czymś przeszkadzać?

pozdrawiam,

0

ad 1. jeśli nie masz za dużo do napisania w CV, to wymień, jeśli byłaby to nie pierwsza praca, to w osobnym dokumencie na życzenie byłoby bardziej odpowiednie - gdyż dla rekruterów często za dużo informacji nie jest najlepszą rzeczą - chyba, że byłoby coś, co mogłoby zainteresować nowego pracodawcę

ad 2. napisz od 05-2014 do chwili obecnej

ad 3. Nie wiem jakie to technikum, może warto, a może nie. Jeśli chodzi o zamiary, to takie rzeczy to można w liście motywacyjnym, ale nie w CV zamieszczać.

0
  1. Ja tak właśnie robie.
  2. Nigdy nikt mnie o to nie pytał. Tzn czasem pytają czemu chcesz zmienić pracę, ale fakt że szukasz będąc nadal zatrudnionym jest zupełnie normalny.
  3. Czy ja wiem? Ja bym nic takiego nie pisał skoro aktualnie nie studiujesz.
0

Powiem tak, im więcej kombinujesz tym bardziej niepewnym kandydatem jesteś w oczach rekrutera. Jak nie studiowałeś to nie studiowałeś - proste. Wpisujesz wtedy wykształcenie średnie i tyle. A co do zmiany pracy po roku to nie musisz kombinować, ludzie zmieniają co pół roku i też wpisują. Na pewno nie będzie to źle odebrane. Powodzenia w tworzeniu CV :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1