MVP,MCTS i temu podobne certyfikaty

0

Witajcie, szukam ostatnimi czasy po internecie jak faktycznie wygląda taka droga certyfikacji Microsoft i o ile dla MCTS wygląda to całkiem jasno to dla MVP mało jest informacji. Mam więc do Was kilka pytań, być może wiecie jak to wygląda. Interesują mnie dwie kwestie:
pierwsza - jakie trzeba spełnić wymogi, gdzie się udzielać (online/offline) aby uzyskać MVP i dlaczego jest o tylko na okres jednego roku?
druga - jak wygląda taki egzamin MCTS na przykład z Windows Forms C# -> mamy do napisania jakąś aplikację czy po prostu są testowe pytania oraz na jak długo ważny jest taki certyfikat? W ogóle skąd można czerpać wiedzę, która jest potrzebna, trzeba się zaopatrzyć w te takie czerwone książki czy może wziąć udział w jakimś szkoleniu albo może już praktyczna wiedza wystarczy do zdania takiego egzaminu?

0

Nie ma już egzaminów z Windows Forms, teraz są tylko z WPF.
Egzamin to wiele pytań zamkniętych. Certyfikat ważny jest kilka lat. Wszystko jedno skąd masz wiedzę do zdania. Są drogie szkolenia, są training kity, ale jeśli pracujesz w jakiejś technologii na co dzień, to z kilkuletnim doświadczeniem możesz taki egzamin zdać.

Nie ma też certyfikatu na MVP. MVP to osoby zasłużone dla społeczności zdaniem Microsoftu. To zupełnie co innego niż certyfikaty.

0

@somekind Czyli generalnie aby uzyskać tytuł MVP (a przynajmniej mieć taką szansę) trzeba się udzielać na CodeGuru (artykuły, forum itd..) bo tam jest głownie skupiona społeczność MS tak? :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1