pytanie do programistów gier

0

Mam pytanie, obecnie kończę studia, nie informatykę tylko elektronikę. Niestety w moim zawodzie wiadomo ciężko obecnie z pracą (wszystkich zwalniają z produkcji a elektronik to tylko raczej na produkcję) no i wpadł mi pomysł do głowy, aby aplikować do branży informatycznej konkretnie na programistę gier, znalazłem kilka ofert pracy w których nie wymagają znajomości DirectX ani OPENGL i oferują szereg szkoleń. Niestety jakoż, że nie jestem po infie i programowaniem interesuję się dopiero od 2 lat to znam tylko C,C++,winapi a nie znam ani Javy (tylko trochę), ani ActionScriptu, ani jakichśtam CVS-sów, ani linuksa (poza tymi prostymi komendami) , ani C#, ani żadnego z języków skryptowych typu Perla itp. Z branży informatycznej znam jeszcze xhtmla, css, javascripta, trochę php ale programowałem tylko w EdHtmlu ręcznie wpisując kody, a nie znam programów tych takich wspomagających jak joomla czy Ajax. Jeśli chodzi o C,C++,winapi to nie znam wzorców, tylko tak umiem programować po swojemu i np. w DevCpp udało mi się bez pomocy debuggera napisać program na ok 9 tys. linijek i robi on wrażenie wśród znajomych, także pewnie w liście motywacyjnym wrzuciłbym linka do niego. Podsumowując czy jakbyście mieli takie słabe moim zdaniem (no bo nie jestem po infie to słabszy jestem od informatyków) umiejętności jak ja, ale mocne analityczne myślenie to aplikowalibyście na programistę gier (wymagane C,C++,java) czy nie ma szans bym sobie dał radę w takiej pracy? Jak to jest aplikują tam sami przebaci, mocarze czy są osoby co programować nie umieją a też aplikują, bo a nóz się uda także nie mam się czego wstydzić i aplikować???

0

nie lepiej poduczyć się pół roku i bez wstydu pójść?

0

Jedni są marni całe życie, inni rozbijają się mesiami. Wybór należy do Ciebie.

0
leszek__23 napisał(a)

w DevCpp udało mi się bez pomocy debuggera napisać program na ok 9 tys. linijek

Dobry programista to raczej osoba inteligentna... Utrudnianie sobie życia poprzez używanie badziewnego IDE oraz niestosowanie podstawowych narzędzi programistów raczej świadczy o jej braku ;)

0

somekind jak zwykle sobie jeździ po ludziach. Co ma inteligencja do używania debugera.
Są sytuacje gdzie debuggera nie można używać - sam pracuje w projekcie gdzie debuguje się tylko na podstawie logów i analizy kodu (czasem nawet odpowiednich logów nie ma). Więc umiejętność obycia się bez debuggera może być nawet pożądana.
Jeżeli nie znasz wzorców projektowych to domyślam się, że aplikacja którą pisałeś nie była zbyt dobrze zaprojektowana. Najpierw naucz się porządnie projektować obiektowo potem możesz szukać pracy jako programista.

0
somekind napisał(a)

Dobry programista to raczej osoba inteligentna... Utrudnianie sobie życia poprzez używanie badziewnego IDE oraz niestosowanie podstawowych narzędzi programistów raczej świadczy o jej braku ;)

Swoj pierwszy program w asmie na 6501 napisalem bez kompilatora i debuggera, k... jaki ja jestem głupi :/

1

somekind mial na mysli, ze biedak dorwal sie do darmowego DevCPP, ktory jest Syfem przez duze S, a moze i calkiem capsem.. DevCPP fajnie ze jest darmowy, ale korzysta z uszkodzonej wersji gcc, o debuggerze nie wspominajac, ani nawet o jego gui.. DevCPP upadl i powinien byc wymazany z internetu. Jest wiele innych, porzadnych, darmowych srodowisk, rownie prostych w obsludze. To, ze program dziala komus pod DevCPP to - albo czysty cud - albo katastrofa - prawie na pewno na innym nie pojdzie poprawnie

0

To moze pomoglbys w wyborze porzadnego srodowiska autorowi tego watku zamiast wyrazac swoje ubolewanie nad maloscia deva?
Jak dla poczatkujacego to polecam QtCreatora, na samej znajomosci Qt mozna niezle zarobic a przy okazji nie nasiaknie syfem z winapi.

0

Eclipse.

0

@somekind - a co powiesz o inteligencji programistów Delphi? ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1