JS - czy znajomy będzie miał problem?

0

Cześć.
Pytanie dotyczy frameworków JS-owych. Nie umiem w nie za bardzo. Do rzeczy.
Mój znajomy (0 wiedzy IT) zamówił sobie portal internetowy w SH. Nie wiem do końca jak bardzo złożony jest ten portal, ale prawdopodobnie jest to "blog" + "sklep" + "baza firm" (to taka wersja max).
I ten znajomy mówi mi, że na froncie ma mieć następujące technologie:

  • Angular (+ Typescript),
  • NgRx (Redux),
  • VueJs,
  • i jeszcze Socket.io

Czy nie jest czasem tak, że Angular i Vue.js to osobne frameworki, a Redux to dodatek do Reacta, który jest trzecim frameworkiem?
Nie ma tego za dużo, jak na tak mały projekt?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

0

Tak, to są osobne frameworki i na pierwszy rzut oka wydaje się to powalone, ale można te trzy frameworki pozszywać za pomocą WebKomponentów

1

Może sklep oparty na gotowym silniku na Vue (są takie) a blog w Angularze bo mają gotowe apki tego typu tylko dostosują style i tyle.

0

NgRx:

NgRx Store provides reactive state management for Angular apps inspired by Redux.

Więc może nie będą używać reduxa, tylko przez dopisek (redux) mówią, że NgRx spełnia funkcję reduxa... Gdyby używali obu na raz to bym się zmartwił. (BTW: reduxa można używać bez reacta, to po prostu narzędzie do zarządzania stanem niezależne od frameworka).

Generalnie ciężko ocenić propozycję, bo nie wiadomo, co Twój kolega chciał. Jakbym miał obstawiać, to trochę to wygląda jakby tych technologii było za dużo. Powody, żeby mieć na raz angulara i vue pewnie można znaleźć, ale raczej byłbym sceptyczny - trochę to brzmi jak lepa.

Jeśli znajomy rzeczywiście potrzebuje prostego rozwiązania, to w ogóle jest pytanie, czy potrzeba chociaż jednego jsowego frameworka/libki. Ja bym poszedł w aplikację renderowaną na serwerze...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1