Wątek przeniesiony 2017-06-17 09:45 z Kariera przez Patryk27.

Czy będę miał życie?

1

Witam,
pracuję już 2 lata w małej firmie (15 osób) w średnim mieście, ale dostałem bardzo dobrą ofertę w dużym mieście jednak mam wielki problem. Mam na imię Janusz, a jak wiadomo to imię jest bardzo wyśmiewane w internecie. W obecnej pracy nie mam z tym żadnego problemu, bo nikt się nie naśmiewa, ale boję się że jak pójdę do nowej firmy, a zwłaszcza większej to będę miał z tego powodu nieprzyjemności. Nawet na tym forum w co 3 poście widać jakieś teksty o Januszach...

1

Ale taguj #problemypierwszegoświata.

0
Patryk27 napisał(a):

Ale taguj #problemypierwszegoświata.

Naprawdę uważasz, że to nie jest duży problem? Ciekawe jakbyś się czuł gdyby takie memy z imieniem Patryk latały po całym internecie...

0

XDDD
Istnieje różnica między prawdziwym imieniem, a stanem umysłu. Nie każdy Janusz jest "Januszem", tak samo nie każdy "Janusz" jest Januszem.

0

Ciekawe jakbyś się czuł gdyby takie memy z imieniem Patryk latały po całym internecie...

Głęboko by mnie to nie interesowało ;-)
Zresztą, wpisz sobie patryk memy w Google grafika.

3

Grunt to mieć do tego dystans. Brak dystansu to niemal gwarancja ciągłych żartów, tylko już nie z samego przedmiotu, w tym przypadku imienia Janusz, tylko z Twojego braku dystansu do sytuacji.
Najlepiej wyprzedzić ataki, samemu dość szybko dwuznacznie zażartować ze swojego imienia. Korzyść jest dwojaka - sam wybierasz czas i okoliczność, więc możesz być wobec siebie łagodny, a do tego kiedy sam zażartujesz jako pierwszy, "zużyjesz" dowcip - inni nie będą już z niego korzystać, bo to plagiatowanie wskazuje na brak oryginalnych pomysłów. A gdyby i tak ktoś spróbował, można wtedy zażartować z niego.

0

Janusz Korwin-Mikke też jest Januszem, a jakoś nie ma z tym problemów.

0

@LukeJL: i ma żone o 40 czy 50 lat młodszą...

0

dopóki nie założysz swojego Janusz-Soft jestes bezpieczny.

Chociaż zawsze możesz mówić że jestes perfekcyjnym nożownikiem....

0

Jeżeli poważnie traktować twój problem, to wydaje mi się, że nigdy nie będziesz miał dobrego życia dopóki nie zrozumiesz, że twoje szczęście i to jak się czujesz w najmniejszym nawet stopniu nie zależy od tego kto i ile osób się z ciebie śmieje. To zależy od ciebie czy fakt, że ktoś tam mógłby się z ciebie śmiać jest w stanie cię ruszyć. A nie będzie w stanie jeżeli uświadomisz sobie, że akceptacja innych ludzi nie jest ci nie zbędna do życia :).

Poza tym, dorośli ludzie raczej nie wyśmiewają się chamsko z czyichś personaliów w twarz nawet jeżeli te są ultra-bekowe. Co najwyższej spotkasz się z delikatnym robieniem sobie jaj, z którego zresztą sam powinieneś się smiać, żeby odebrać ludziom ten oręż, który "przeciwko tobie" wysuwają. BTW ja mam na imię Przemek i żarty w stylu "a może on ma na imię pszemek", kiedy były modne słyszałem codziennie i do dzisiaj mnie bawią :)
Pozdr.

0

Dopóki nie masz wąsów, jesteś bezpieczny :)

1

Janusz Korwin Mikke ma wąsy i jest bezpieczny, bo "chcącemu nie dzieje się krzywda" ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1