Testy aplikacji Angularowej

0

Pracuje jako fullstack, z dużym naciskiem na backend, ale mam okazje zmienić projekt na taki, gdzie duzo więcej pracy jest we frontendzie (Angular 9). No i niby ok, w samym Angularze w miarę się odnajduje, ale nie mam za dużo pojęcia o testowaniu aplikacji frontendowych. Z tego co wiem, projekt będzie mieć zarowno testerów manualnych jak i takich którzy będą przygotowywać testy E2E. Nie bardzo jednak wiem, co tak naprawdę mam testować jako programista? Szczególnie, że znam już specyfikację projektu - inny zespół buduje API specjalnie dla frontu, który zajmuje się jedynie wyświetleniem tych danych, ewentualnie zaaplikowaniem jakiś filtrów (czyli również wysłaniem odpowiedniego query do backendu). Nie ma tam więc zbyt dużo logiki, jedynie prosta prezentacja danych.

Tak więc, co tak naprawdę warto przetestować jednostkowo w aplikacji Angularowej?

1
  • skomplikowane fragmenty, głównie podczas ich pisania (TDD), ew. po napisaniu jeżeli uważasz, że mogą być w nich bugi
  • fragmenty mniej skomplikowane ale gdzie zgłoszono jakiś bug (który poprawiłeś) i istnieje ryzyko, że ktoś go w przyszłości niechcąco przywróci

Pamiętaj, że testy jednostkowe są dla programisty. Jeżeli uważasz, że nie są Ci potrzebne to być może faktycznie ich nie potrzebujesz. Jeżeli sprawią, że łatwiej Ci będzie napisać jakąś skomplikowaną funkcję to wtedy warto ich użyć.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0