Jak rozpoznać kombinacje klawiszy, jeżeli najpierw zostałby wciśnięty enter?

Odpowiedz Nowy wątek
2019-08-13 23:57

Rejestracja: 9 miesięcy temu

Ostatnio: 6 miesięcy temu

0

Chciałbym rozpoznawać kombinacje klawiszy enter + spacja, gdzie enter byłby zawsze wciskany jako pierwszy. Czy jest to możliwe? Jeśli chciałbym rozpoznać czy jest wciskany np. tylko enter to bym zastosował coś takiego:

$('#example").on('keyup', function (e) {
      var keyCode = (window.event) ? e.which : e.keyCode;
      if (keyCode === 13) {
        console.log("UDALO SIE");
      }

Jednak czy jest możliwe sprawdzanie kombinacji kilku klawiszy z tym założeniem, że któryś z nich byłby wciskany jako pierwszy?

edytowany 2x, ostatnio: tom8543, 2019-08-13 23:58

Pozostało 580 znaków

2019-08-14 01:00

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 5 godzin temu

Lokalizacja: Warszawa

1

Nie robiłem tego nigdy, ale na logikę: można zrobić tablicę wciśniętych klawiszy (zewnętrzną w stosunku do funkcji obsługi zdarzenia wciśnięcia klawisza). I teraz: jeśli został wciśnięty drugi klawisz z sekwencji, to w funkcji obsługi zdarzenia wciśnięcia klawisza sprawdzasz, czy w tablicy już jest (jako ostatni) pierwszy klawisz z sekwencji. Jeśli jest, to usuwasz go z tablicy i wywołujesz funkcję obsługi tej sekwencji. Jeśli nie ma, to nie robisz nic / czyścisz tablicę / usuwasz klawisz itp. (co potrzeba). Jeśli został wciśnięty pierwszy klawisz z sekwencji, to dodajesz go do tej tablicy.

Możesz oczywiście czyścić tablicę, czy usuwać z niej klawisze, w jakich chcesz momentach (żeby, na przykład, wciśnięcie pewnych sekwencji nie robiło nic).

Ten artykuł mnie na to naprowadził (tylko przejrzałem kody, nie czytałem): https://medium.com/javascript[...]es-in-javascript-83ec6ffd8e93 Jest tam też mowa o minimalnym czasie między wciśnięciami klawiszy w sekwencji.


edytowany 2x, ostatnio: Silv, 2019-08-14 01:02

Pozostało 580 znaków

2019-08-14 02:38

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 9 godzin temu

2

Rozwiązanie zaproponowane przez @Silv jest spoko, a najprościej zrobisz to trzymając zmienną z ostatnim klawiszem albo flagą enter przyjmującą True jeżeli wciśnięto Enter. Następnie w zdarzeniu łapiącym klawisze sprawdzasz czy flaga jest true a aktualny klawisz to drugi klawisz sekwencji jeżeli nie to zmieniasz wartość flagi enter itd.

$('#example").on('keyup', function (e) {
      var keyCode = (window.event) ? e.which : e.keyCode;
      var enter;
      if (keyCode === 13) {
        enter = true;
      } else if(keyCode === 32) {
        if(enter) {
          console.log("UDALO SIE");
        }
        enter = false;
      }

Wiedza to potęga

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0