Projekt zaliczeniowy

1

Cześć. Mam do oddania projekt zaliczeniowy z javy, który musi m.in.:
-wykorzystywać wątki
-wykorzystywać połączenia sieciowe

Mam już napisaną apkę w javie EE na serwerze Tomcat. Służy ona do rozwiązywania quizów. Użytkownicy mogą dodawać swoje własne pytania, oglądać ranking, rozwiązać quiz. Jest moderator który dodatkowo akceptuje bądź odrzuca nowe pytania oraz admin, który nadaje uprawnienia moderatora oraz usuwa użytkowników. Jak każdy student chcę iść na skróty. O ile wykorzystywanie wątków gdzieś tam wcisnę. Nie wiem w jaki sposób i czy w ogóle jest sens, żeby w aplikacji webowej implementować coś z socketami. Po prostu nie mam pomysłu jakby to miało wyglądać i do czego służyć. Podsumowując, pisać coś nowego np. czat , czy macie jakiś sensowny pomysł na użycie socketów w tym projekcie?

Link do github: https://github.com/mpuch12/WebQuiz

0

Zwykłe wątki są zakazane w serwerze EE (choć w praktyce działają). Kompetentny nauczyciel by nie dał takiego zadania. Oficjalnie się je robi na specjalnych zasadach EE. Jest przykład wśród dokumentacji TomEE
Na pewno masz w treści zadania to robić na webie?
Czy po prostu chcesz ożenić to co jest?

0

Ok. Czyli sprawa jasna dla mnie. Nie w treści zadania jest po prostu java, tylko to ja chciałem oddać webową.

2

"Java webowa" nie musi być wcale w w Javie EE zrobiona.

2

Z takimi wymaganiami to najłatwiej jest zrobić jakiś prosty wielowątkowy serwer obsługujący połączenia TCP, https://www.tutorialspoint.com/javaexamples/net_multisoc.htm.

1

Może napisz po prostu własny prosty serwer HTTP na którym będą działały te twoje quizy? :P Jeśli zrobiłeś to jakoś fajnie w stylu backend-as-a-service czyli masz front w html+js i backend który zwraca jsony, to da się to zrobić dość prosto. Masz wtedy wątki i sockety.

0

Tak czytam,czytam i nagle xD LocalDate.now()

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1