Guice - warto?

0

Zastanawiam się czy w.w framework jest warty uwagi, przydatny.
Ogólnie czy używacie go na co dzień? Daje wam coś oprócz DI?

0

Nie używam (edit: kontenerów) DI, nie ma nic złego w ręcznym tworzeniu obiektów. Ja uważam, że jeśli potrzebujesz (edit: kontenera) DI to masz już większy problem.
Nie mniej jednak, często spotykam się z apkami na Springu I da się z tym żyć.
Guice wydaje mi się uboższy przez brak auto scana i nie widzę często żeby mi był potrzebny.

0
  1. Jest bardzo OK. Koncepcja "modułów" gdzie dyspozycje o wstrzykiwaniu się schodzą BARDZO mi pasowała. W szczególności przez brak skanowania jest dostatecznie szybkie na wstające aplikacje desktopowe.
    Troszkę zdetronizowany, bo nie mam nic aktywnego non-EE, w webie używam CDI. Gdybym miał projekt non-JEE znów bym użył.

  2. Bardzo lubię biblioteki o wyraziście zdefiniowanej roli (czyli kopię w zadek Springa), i Guice jest jedną z dobrej jakości bibliotek.

PS. @Leroy gdzieś jest granica gdzie wzorzec jest pomocny (np wzorzec DI), pewnie są sytuacje gdzie jest nadużyty. Religijna deklaracja "non DI" są się stawia gdzieś pośród skrajności

1

imo nie zaszkodzi umiec, niemniej uwazam ze frameworki DI bardziej szkodza niz pomagaja i chyba to jest glowny plus nauczenia sie takiego guice - masz podstawe do dyskusji z fanboyami

0

@AnyKtokolwiek:
Ja uważam że skoro i tak musisz pisać jakieś Guicowe moduły, to czym to się różni od składania obiektów manualnie?
Ja przenoszę ten problem na czas kompilacji i nie denerwuje się jak czytam kod i wszystko wygląda ok a później po uruchomieniu coś jest nie tak.
Spring bierze ten problem i go nie unika, ale dzięki component scan przynajmniej robi się to jeszcze prostsze. Nie przepadam za tym ale z dwojga złego wydaje mi się lepsze.

Nie myślę że składanie ręczne to jakieś religijne mówienie 'nie dla kontenerów DI'. Może po prostu nie piszę czegoś co dostaje porządnego kopa dzięki takowemu.

Tak w ogole, jak już ręcznie dziergac to chyba Dagger2 lepszy?

0

Koncept modulow jest spoko. Troche tego brakuje w innych rozwiazaniach.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1