Jaki płatny kurs Java polecacie?

0

Witam, przychodzę z zapytaniem jak w tytule - jaki polecacie kurs Javy? Mówię tutaj o płatnych kursach wideo (lepiej przyswajam). Chciałbym coś dla początkującego (chcę poprawić znajomość podstaw), średnio-zaawansowanego (nauczyć się czegoś nowego, np. jak dokładnie powinny wyglądać serwisy itd.), a także frameworki, głównie Spring. Polecacie coś?
W sieci znalazłem coś takiego: https://cgwisdom.pl/kurs-wideo/kurs-programowania-java-od-podstaw.html https://strefakursow.pl/kursy/programowanie/fundamenty_jezyka_java.html
https://strefakursow.pl/kursy/programowanie/kurs_java_sredniozaawansowany.html
https://strefakursow.pl/kursy/programowanie/kurs_spring_framework_od_podstaw.html
lecz nie wiem czy to dobry wybór, wolę się upewnić :)

EDIT: znalazłem teraz coś takiego: https://www.udemy.com/java-od-podstaw-do-eksperta-tworz-wasne-aplikacje/ promocja na 35 zł, co myślicie? O.o

0

Wg mnie nie potrzebujesz płatnych kursów. Po prostu zacznij tworzyć proste aplikacje i ucz się na błędach. Weź sobie kup książkę Spring w Akcji , jakąś książkę np Java Podstawy Horstmanna. Na youtubie znajdziesz strasznie dużo filmów dotyczących Javy ( Np Kanał Samuraj Programowania ). Ważne żebyś pisał , bez pisania nigdy się nie nauczysz, pisz brzydki kod z czasem zaczniesz pisać coraz lepiej

0

Na ten moment jestem po stażu w dosyć spoko firmie, ale chcę tam pracować, warunkiem jest poszerzenie swojej wiedzy, dlatego chcę jeszcze raz zacząć od zera i tam pracować :D Pracowałem przy dosyć dużym projekcie, ale brakuje mi trochę podstaw :/ Myślałem nad książkami, ale jak wspomniałem, o wiele lepiej przyswajam jak ktoś mi coś tłumaczy, książkę próbowałem czytać i po kilkudziesięciu stronach przerwałem, i wiem, że teraz byłoby tak samo. Oglądałem darmowe kursy, niby są spoko, ale jednak w każdym miałem jakieś "ale" :/ Dlatego stwierdziłem, że warto zainwestować w swój rozwój jakiś pieniądz i poszerzyć swoją wiedzę.

0

Pytanie czego chcesz się konkretnie nauczyć? Jeśli masz już jakieś podstawy to skupiłbym się na praktyce. Chcesz się nauczyć Springa? Możesz zacząć od oficjalnej strony https://spring.io/guides Przerób kilka tutoriali po których sam będziesz wiedział czego uczyć się dalej.

Osobiście z kursami wideo mam taki problem, że często są przegadane i wytłumaczenie prostej rzeczy zajmuje o wiele za dużo czasu.

0

Chcę powtórzyć podstawy (sporo mi się miesza), do tego chcę się nauczyć po prostu czegoś nowego (jakieś zaawansowane rzeczy), a dodatkowo Springa (wymagany przez firmę).
Kusi mnie ten kurs: https://www.udemy.com/java-od-podstaw-do-eksperta-tworz-wasne-aplikacje/ te 35 zł to tyle co nic, a myślę, że może być dobry jako takie przypomnienie :D

0

Poza wspomnianą dokumentacją Springa mocno polecam kurs naszego forumowego kolegi. Znajdziesz tam naprawdę wszystko czego potrzeba.

0

Ja polecam javastart.pl jest do Javy 10.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1