Jaki kompilator polecacie?

0

Hej,
używam kompilatora Dev-C++, piszę w języku C. Słyszałem gdzieś, że są lepsze kompilatory do tego języka. Co Wy polecacie i dlaczego? W sumie nie rozumiem, dlaczego jakiś kompilator ma być lepszy od tego ww. Kompiluje kod który piszę bez zarzutów. Mógłby ktoś mi wytłumaczyć tą kwestię?

0

Tutaj nie chodzi o kompilator, tylko o środowisko programistyczne. Dev-C++ jest przestarzały i jest dostarczany ze starym MinGW (o ile używasz oficjalnego z http://www.bloodshed.net/ - bo istnieją jeszcze projekty Orwell DevC++ i wxDevC++ które są rozwijane). Potem na forach użytkownicy starego Deva zadają pytania dlaczego coś ze współczesnego tutoriala nie działa... A są to naprawdę różne rzeczy ;)

Jak chcesz coś rozwijanego, to lepiej zainteresuj się Code::Blocks - http://www.codeblocks.org/ - można pobrać wersję z MinGW.

0

Mam Code Blocks, tylko nie potrafię uruchomić tam programu. Zapisałem go w ".c", skompilowałem i wszystko niby ok, ale gdy klikam "run" to wyskakuje mi "It seems that this file has not been build yet. Do you want to build it now?" klikam "Tak" i nic się nie dzieje. I tak za każdym razem. Co mam z tym zrobić?

1

Utworzyłeś projekt?

1

No i jeszcze czy ściągnął wersję z MinGW, czy też bez?

0

F9 - build and run
viola! :)

0

Utworzyłem projekt i teraz jest tak: "pierwszyprojekt - default" uses an invalid compiler. Probably the toolchain path within the compiler options is not setup correctly?! Skipping...
Nothing to be done.
co muszę zmienić w opcjach?

0

Hmmm, pobrałem z ww. strony, ale ciągle to samo. A może jest to spowodowane złym rozszerzeniem? Może powinno być ustawione domyślne? Ja sam zmieniłem na ".c"

0

Może tak:

  1. pobierz Code:Blocks stąd: http://prdownload.berlios.de/codeblocks/codeblocks-10.05mingw-setup.exe
  2. Ctrl+Shift+N
  3. Ctrl+S jako Untitled1.c (dopisz ręcznie .c)
  4. Wpisz kod:
int main()
{
    return 0;
}
  1. F9
1

Zmieniłem ścieżkę dostępu w Settings->Compiler and debugger->Toolchain executables w polu "Compiler's installation directory" z C:\MinGW na D:\Programowanie\CodeBlocks\MinGW i śmiga;D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1