Spring MVC a Rest.

Odpowiedz Nowy wątek
2018-08-13 20:29
0

Chciałbym się upewnić, czy dobrze zrozumiałem różnicę między tradycyjnym Spring MVC a restowym Spring MVC. Czyli do rzeczy:
Główną różnicą (może jedyną) jest fakt, że w standardowym Springu MVC mamy podział na Model - View - Controller, Controller pełni rolę pośrednika między View - Model. Przy czym, widok musi zostać stworzony wewnątrz danego projektu (np w Thymyleaf). Natomiast w Restowym, zamiast Controllera mamy RestController który w tym przypadku podając odpowiedni url i metodę Http, zwraca obiekt w postaci jakiegoś Jsona czy Xmla, czyli udostępniamy jakieś API na zewnątrz. W tym przypadku, View nie (musi) znajduje się wewnątrz projektu, a na przykład może to być strona napisana w JSie, albo desktopowy klient napisany np w JavieFX.
Pytam bo szukam sposobu na komunikację aplikacji (którą będę tworzył) z klientem desktopowym (wykorzystanym w przyszłości jako praca inżynierska).

O ile się zgodzimy że styl REST jest regularnie naruszany https://www.youtube.com/watch?v=XmNRZ-JJGBw (tylko "stan" - brak metod). Przez to nie zawsze przystaje do akcji wykonywanych w kontrolerze. BTW niewielu z ortodosków architekturalnych się czepia gwałcenia REST-a - AnyKtokolwiek 2018-08-13 21:52
@AnyKtokolwiek: nie musiałem wchodzić na linka żeby wiedziec do czego ten link jest :D - scibi92 2018-08-13 22:46

Pozostało 580 znaków

2018-08-13 22:04
0
Aisekai napisał(a):

Pytam bo szukam sposobu na komunikację aplikacji (którą będę tworzył) z klientem desktopowym (wykorzystanym w przyszłości jako praca inżynierska).

Możesz sobie postawić serwer restowy w springu (właśnie te kontrolery z adnotacją @RestController, która jest tak naprawdę @Controller + @ResponseBody), i strzelać do niego zapytaniami z klienta desktopowego, i nie tylko. Właśnie o to chodzi w rozbiciu jednej aplikacji na serwer + klient. W ten sposób jeśli chcesz, zawsze możesz sobie napisać nowego klienta. Od Springa MVC, a konkretniej widoków zwracanych z serwera już się obecnie odchodzi.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0