Spring MVC a Spring REST - czy to to samo?

0

Witam
Nie chciałem w sumie zakładać nowego wątku tylko podbić pytaniem jakiś stary, ale doszedłem do wniosku, że pytanie nie będzie nigdzie pasowało :)
Nasunęło mi się pytanie. Jestem nowy w Springu i powoli odkrywam jego tajniki.
Zastanawia mnie czym różni sie Spring MVC od wystawiania REST w Springu? @Shalom pisałeś mi kiedyś, że MVC sam wystawia interfejs REST - w związku z tym pisanie aplikacji w Spring MVC = wystawianie springowego REST? czy Spring ma swój osobny moduł dla REST'a?

0

Powiedzmy, że Spring MVC wystawia 'dane' po http, jedną z formy tych danych może być rest`owa usługa.

0

a troche bardziej szczegółowo @galleanv? Jakie moga byc inne formy wystawiania danych przez Springa MVC oprócz wspomniantego REST'a? od poczatku jak poznawałem Spring MVC to ten @RequestMapping nie pasował mi do dotychczas poznanych frameworkow(component based) i wiedziałem, że tu coś jest nie tak :D i wychodzi że to już prawie REST, albo już to jest całkiem REST

0

(Spring MVC jest action based)
Generalnie można wystawić usługi REST'owe używając Spring MVC, ale można też robić inne rzeczy.
Spring MVC może serwować np RSS, XML, JSON, stronki www w jsp, obsługiwać formularze, upload/download plików i jeżeli miałeś okazje uścisnąć dłoń Rod'a Johnson'a to Spring MVC może też robić kawę.

0

@galleanv czyli tak de facto Spring MVC wystawia rest - który aktualnie obsługuje plikami .jsp, ale mogłbym również zostawić jakiś-tam projekt tak jak jest i obsłużyć go jakims JavaScriptowym frameworkiem MVC? Zmian w kodzie Java'owym nie bedzie?

Robić kawe? :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1