Co ciekawego można stworzyć w Javie?

0

Szukam jakiejś innej motywacji do nauki Javy oprócz pieniędzy. Przy jakim projekcie można się uczyć Javy? Chciałbym znaleźć jakiś praktyczny pomysł, ale jak tak liznąłem Javy to np. do gier o wiele wygodniejsze wydają mi się Unity3D, GameMaker, do robienia stron po stronie serwera - PHP.

5

System zarządzania apteką/biblioteką/firmą/pocztą, aplikacje/gry na Androida. Długo by wypisywać ale więcej możesz znaleźć tutaj (jeżeli chodzi o same pomysły). Dwoma słowami końcowymi: teoretycznie wszystko.

0

Generalnie w Javie można wszystko. Period.

0

Co można zrobić ciekawego i nie nastawiać się na kasę... hm... na przykład to > https://dst.lbl.gov/ACSSoftware/colt/

0

Może warto napisać czego nie można / nie jest dobrym pomysłem pisać w Javie:

  • program do niskopoziomowej komunikacji ze sprzętem (tu tylko C i asembler)
  • programowanie mikrokontrolerów
  • systemy operacyjne
  • wymagające gry (raczej nie pisze się tego w Javie, ale są wyjątki np. Minecraft, raczej C++ DirectX/OpenGL)

Dowolny soft wysokopoziomowy z powodzeniem może być tworzony w Javie, w szczególności biznesowy. Coraz cześciej również serwery sieciowe.

0

Motywacja?
Uczysz się języka pozwalającego programować we wszystkich obecnie znanych paradygmatach programowania, z najmniejszą liczbą słów kluczowych i z banalną składnią (obecną w co najmniej czterech innych językach), którą większość programistów rozumie od co najmniej 30 lat.

Oczywiście im więcej zna się języków tym lepiej (żaden nie jest bezwartościowy), ale dobrze poznając Javę i ucząc się następnych masz najmniejszy narzut czasowy i wysiłkowy na nauczenie się rzeczy kompletnie nowych i nieznanych. A nierzadko poznanie zupełnie nowego języka ogranicza się tylko do zrozumienia składni i braków lub ograniczeń w stosunku do Javy.
Obecnie realnie jedyną rzeczą, której nie można zrozumieć znając tylko Javę jest arytmetyka wskaźników z C/C++ (i kilku innych). Dlatego para Basic/Assembler + C + Java jest najlepszym zestawem, żeby załapać programowanie od najniższego poziomu do prawie najwyższego. Ewentualnie dorzuciłbym jeszcze Prolog lub coś równie wysokopoziomowego.

0

Można pisać aplikacje mobilne,GUI(chociaż GUI już komercyjnie nie stosuje za bardzo),i aplikacje webowe.
No systemów operacyjnych ani mikrokontrolerów w Javie nie nie napiszesz niestety,ale od tego i tak jest tylko C i ew. assembler

januszzpolski napisał(a):

do robienia stron po stronie serwera - PHP.

Serio?

0

Możesz napisać aplikację do segregowania wierszy dla kobiet hehe.

0

MineCraft ;-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1