zapytanie do bazy poprzez formularz - Spring i Hibernate

0

witam,

chce zrobic cos takiego. posiadam encje w bazie danych ktora ma rozne pola np. firstname, email, pesel itp... i teraz chce zrobic zwykly prosty formularz springa z dwoma polami do wpisywania:

  • w pierwszym wpisuje jakie kryterium mnie interesuje np. slowo "firstname"
  • w drugim wpisuje np. slowo "lukasz"

bedzie to oznaczac ze szukam w bazie wszystkich rekordow gdzie firstname to lukasz, zapytanie SQL bedzie w stylu "select from nazwa tabeli where firstname=lukasz"

rozumiem ze przekazujemy do kontrolera te 2 zmienne z tego formularza i w kontrolerze wywolujemy metode ktora wyszuka nam te rekordy i teraz nie wiem jak to ma wygladac, pomoze ktos?

moim celem jest aby po wyszukaniu wyniki zostaly zapisane do listy i juz pozniej sobie wyswietle ta liste na stronie tzn. liste userow bazy ktorzy spelniaja moje kryteria.
Moim glownym problemem jest ze nie bardzo wiem co dalej mam robic z tymi 2 zmiennymi ktore przekazalem do kontrolera ktore oznaczaja moje kryteria czyli gdzie chce szukac i czego chce szukac.
Jak to powinienem najprosciej zrobic? zaznaczam ze jestem poczatkujacy jesli chodzi o springa i hibernate'a.

1

Zbuduj sobie stringa z zapytaniem po prostu a potem je wykonaj? o_O

0

no tak ale chodzi mi wlasnie o to "wykonanie" tego zapytania. jak to sie robi? trzeba chyba napisac metode DAO tak?

0

Tak, w dao. Można na kilka sposobów, zrób porządniej i użyj criteria.

0
marlukk napisał(a):

no tak ale chodzi mi wlasnie o to "wykonanie" tego zapytania. jak to sie robi? trzeba chyba napisac metode DAO tak?

Wpisz sobie np, w google Spring CRUD example i wyskoczą Ci proste przykłady jak to ma mniej więcej wyglądać. Możesz też się zainteresować Spring Data, które upraszcza trochę pracę.
Jak masz w kontrolerze te 2 zmienne to wywołujesz z kontrolera metodę dao przyjmującą te 2 argumenty. Wcześniej do tego kontrolera musisz wstrzyknąć to dao np. za pomocą @Autowired.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1