SOAP i WSDL w Java

0

Witam.
Zainteresowałem się tematem WebServices, w tym protokołem SOAP. Chciałbym wykorzystać go w swoich aplikacjach w Javie ale nie wiem jak to zrobić. Czy macie jakieś wskazówki lub linki które pomogły Wam ogarnąć ten temat?

0

No nie wiem, może weż REST'a, bo możesz się trochę zgrzać przy WSDL

0

Generalnie szukam w miarę nowoczesnej technologii umożliwiającej mi komunikację z serwerem, wysyłanie zdarzeń i odpowiednie ich przechwytywanie, gdy nadejdą z serwera. Nie koniecznie musi być to soap ale zaciekawił mnie ten temat

1

@VanDavv Bo taka (chyba) troche prawda, że spring upraszcza niektóre rzeczy. Chociaż w samym JEE nie pisalem w pełni, ale w springu tak i widze jak jest :) Niestety po polsku, bo potem czytając angielskie tutoriale ciężko jest powiązać niektóre terminy pl->eng, no i co ważne, trzeba załapać flow czytania po angielsku bo to na prawde przydatne (in my humble opinion.. :P) Hibernate jest popularne, fajne; i pisząc dla siebie raczej mała szansa na znalezienie istotnych różnic miedzy tymi implementacjami. Poza tym kolega na forum (przepraszam, nie pamietam nicku, post jest w dziale Szkolenia) zrobil fajny poradnik po polskiemu nawet.

1

Dzięki wielkie za pomoc ;) jak najszybciej biorę się za naukę, a jest czego się uczyć.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0