Drukowanie PDF bezpośrednio z aplikacji

0

Witam
Jak w temacie. Potrzebuję mieć możliwość drukowania dokumentów pdf z poziomu aplikacji. Trochę na ten temat czytałem
i znalazłem, że dobrym rozwiązaniem jest użycie bibliotek Pdf Renderer. Pierwsze moje pytanie skąd pobrać najnowszą wersję tej
biblioteki, ponieważ oficjalna strona do, której odsyła większość artykułów jest niedostępna(czyżby biblioteka nie była już rozwijana?)
https://pdf-renderer.dev.java.net/
Drugie pytanie to do czego jestem zobowiązany sprzedając program, w którym wykorzystuję tę bibliotekę?. Czytałem, że muszę udostępnić kod, w którym wykorzystuję elementy biblioteki tzn. że jeżeli w mojej aplikacji np 2 pliki class wykorzystują tę bibliotekę to muszę udostępnić kod źródłowy tych plików?
Dzięki z góry

0

Ok z pierwszym pytaniem sobie poradziłem, bibliotekę można znaleźć tutaj: http://java.net/projects/pdf-renderer/downloads
Natomiast jestem ciekawy jak to jest z drugim pytaniem

0

Nie patrzyłem na to jaka tam jest licencja ale jest jest napisane że musisz udostępnić źródła aplikacji w której z tego korzystasz to muszą to być źródła calej aplikacji a nie tylko pliki źródłowe które z biblioteki korzystają ;) Inaczej każdy by sobie pisał swoją fasadę do takich bibliotek i tyle :P
Poza tym jeśli chodzi o generowanie pdfów to zainteresuj się biblioteką iText - jest całkiem fajna i komercyjnie większość rozwiązań które pozwala na generację pdfów z tego właśnie korzysta.

0

Biblioteką iTex już się zainteresowałem i używam jej do generowania pdf ale z tego co wiem nie ma w niej metod drukujących. No chyba, że się mylę?
Licencja Pdf Reader to LGPL

Tutaj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/GNU_Lesser_General_Public_License
Znalazłem coś takiego:

Licencja LGPL nakłada ograniczenia określane jako copyleft na poszczególne pliki źródłowe, ale nie na cały program, pod warunkiem używania odpowiedniego mechanizmu bibliotek współdzielonych (ang. shared library) oraz przestrzegania pewnych dodatkowych ograniczeń.

Także już sam nie wiem co o tym myśleć. Nie kumam tych licencji, a jest mi to potrzebne po raz pierwszy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0