Drukowanie pdf, jak to ugryźć.

0

Potrzebuję napisać programik do drukowania z możliwością wyboru drukarki i ustawień simplex/duplex. Do tego chciałbym żeby jednorazowo w kolejce drukarki był jeden dokument i jak zostanie wydrukowany to podawany zostawał następny ale nie jest to bardzo ważna funkcjonalność na razie.

Zaprzągłem do tego WinAPI i topornie bo topornie ale jakoś to idzie. Wybór drukarki wykonuję przez zmianę domyślnej drukarki, a samo drukowanie przez ShellExecute. Do sprawdzania stanu jest tam kilka struktur i makr ale jeszcze nie ogarnąłem co i jak.

I teraz właśnie zacząłem się zastanawiać czy nie ma może lepszego sposobu? Nie chodzi mi o WinAPI ale może w innym języku czy frameworku można by wygodniej obsłużyć drukarkę? Dla Javy wiem że możliwość drukowania oferuje gnupdf ale jeszcze tego nie sprawdziłem w praniu.

0

W Qt obsugiwałem drukowanie do PDF, ale dialog z konfiguracją samego drukowania i bezpośrednio drukować też się da:
http://doc.qt.nokia.com/latest/printing.html

W Javie jest coś innego, konkretnie PrintJob i Printable
http://download.oracle.com/javase/tutorial/2d/printing/index.html

0

Qt było pierwszym frameworkiem który sprawdziłem :] Z tego co wyczytałem z doca to samo PrintJob i Printable chyba mi nie wystarczy. Ale jakbym użył java.awt.print.book i PdfDecoder z JPedal to to może się udać?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1