Drukowanie dokumentu pdf z przeglądarki.

0

Witam,

pracuje nad projektem do pracy, który ułatwił by mi życie.
Zadaniem mojej aplikacji webowej, jest przyjęcie stringa z formularza, potem filtruje sobie go w PHP ifami, następnie po tych operacjach chciałbym wysłać polecenie do drukarki sieciowej o wydrukowanie dokumentu pdf. Są to pewne rysunki techniczne. Na skutek filtracji ciągu, który został podany przez formularz drukuje od zera do sześciu rysunków. Pliki z schematami są zapisane lokalnie na komputerze (nie na serwerze gdzie wykonywany jest skrypt). Czy jest możliwość zlecenia jakoś drukarce wydrukowanie takiego pliku - z tego co wyczytałem w PHP nie będzie takiej możliwości (z prostej przyczyny - skrypt wykonywany jest na serwerze, drukarka i pliki znajdują się lokalnie). Czy jest możliwość zrobienia tego w innym języku? Dodam, że musiał by to być język webowy, nie mam możliwości i uprawnień do zainstalowania jakiegokolwiek oprogramowania, być może JavaScript? Jest on wykonywany u klienta, więc znajdzie się sposób, żeby z PHP przekazać adres drukarki oraz ścieżkę do pliku który miałby się wydrukować?
Dziękuje za wszelkie rady, Mikołaj.

PS. skrypt filtracji i formularz mam już napisany, wiem kiedy i jaki plik powinien być wydrukowany, brakuje mi wiedzy tylko jak wydrukować dany plik i skierować go na odpowiednia drukarkę (ponieważ do sieci mam przypisanych 12 drukarek).

0

nie możesz np. z pendrivea odpalić exeka? Bo żaden język webowy nie ma możliwości grzebać po dysku komputera lokalnego bez interakcji usera.

0

Trochę to dla mnie niejasne jest. Skoro serwer jest gdzieś w innym kraju i nie masz do niego dostępu, to jak chcesz coś w PHP robić? Czy masz inny serwer z pehapem? Jak tak, to możesz te 6 plików zapisać/wysłać na ten serwer. Wtedy możesz go sobie pobierać z serwera i drukować przez funkcję Drukuj... w przeglądarce. Tam masz wybór drukarki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0