Problem z wysyłaniem dokumentu .pdf do przeglądarki

0

Posiadam napisany kod, który wysyła dokument .pdf do przeglądarki. Dokumenty podzielone zostały na trzy grupy: darmowe, dla zarejestrowanych oraz dla abonentów. W dwóch ostatnich przypadkach przed wysłaniem dokumentu do przeglądarki system sprawdza, czy użytkownik posiada prawa do pobrania tego dokumentu. Skrypt wysyłający dokument do przeglądarki wygląda tak:

    $this->_helper->layout->disableLayout();
    $pa = $path.$nazwa;
    $pdf = Zend_Pdf::load($pa);
    $pdfData=$pdf->render();
    header("Content-Disposition: inline; filename=".$nazwa);
    if(isset($_SERVER['HTTP_USER_AGENT']) AND (strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'MSIE') == true)){
      header('Content-type: application/pdf');
    } else {
      header("Content-type: application/x-pdf");
    }
    
    echo $pdfData;

Sktypt działa w Zend Framework. System wykrywa rodzaj przeglądarki i w zależności od niej wyświetla dokument.

U siebie nie wykryłem problemu z działaniem skryptu ponieważ działa poprawnie, ale w systemie znajduje się 7000 użytkowników i otrzymuję wiadomości, że są jakieś problemy z pobieraniem dokumentów i zamiast nich pojawiają się krzaczki. Kilka osób miało przestarzałe przeglądarki i wystarczyło je aktualizować, ale ostatnio pojawił się ten sam problem u osoby z IE7, a u mnie na IE7 działa dobrze. Nie mam pomysłu, co może powodować takie sporadyczne problemy. Proszę o wskazówkę.

0

Skoro serwer generuje poprawnie, to raczej wina klienta... Ma gość zwaloną przeglądarkę, rodzaje mime albo uszkodzonego Acrobata.

0

problemy z otwieraniem pdfów wewnątrz przeglądarek to stara sprawa (włącznie z zawieszaniem przeglądarki) - zamiast inline daj attachement, wtedy dokument zostanie otworzony w zewnętrznym oprogramowaniu.

0

Spróbuję i zobaczymy, czy to pomoże.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1