Zatwierdzanie onclick

0

Witam,

piszę sobie programik obsługującą stronę www i na stronie żeby załóżmy przejść dalej jest metoda onclick. W jaki sposób mogę wysłać żądanie tak aby zasymulować tą metodę ew. jak mogę wywołać funkcję javascript którą zawiera onclick?

Przykład:
<a href="#" onClick="funkcja(arg1, arg2)">

0

[a href="#" onclick=funkcja(arg1,arg2)]

0

Masz tu (na forum) dostępne znaczniki:
<code class="html">tu wstaw html</code>
bo tak to nie wiadomo o co Ci chodzi.

Nie wiem skąd i jak dostajesz się do elementu - nie podałeś.

W przypadku jQuery to masz funkcję trigger, w czystym Javascripcie funkcja: http://stackoverflow.com/a/143771

0

Ok więc sprawa ma się następująco:
chce sparsować pewną stronę żeby móc pobierać z niej informacje. Używam metody httpclient i za pomocą httpost wypełniam formularz i loguje się. jednak w dalszej części muszę kliknąć link aby przejść dalej. link ma postać:
[a href="#" onclick=funkcja(arg1,arg2)]

i teraz czy sa się przy pomocy httpost wysłać jakoś żadanie wykonania tej funkcji czy też można jakoś to w inny sposób wywołać(funkcje bezpośrednio lub onclick).

Piszę w javie.

Mam nadzieje że teraz naświetliłem sprawę jaśniej.

0

Czyli pobierasz tylko treść strony.
Mając tylko to nie możesz "uruchomić" kodu w innym języku, musiałbyś używać jakiegoś komponentu przeglądarki, ale to też by nie zadziałało pewnie tak jakbyś sobie życzył (bo by się wykonało w okienku przeglądarki, a ty ze swoim parsowaniem dalej byłbyś w miejscu).
Najprościej to po prostu przeanalizuj (sam) źródło strony, dobierz się do tej funkcji, zobacz co tam się wykonuje i powtórz te operacje w Javie.

0

Tak jak @dzek69 pisze możesz przeanalizować ten skrypt .js i zaimplementować takie coś u siebie.

musiałbyś używać jakiegoś komponentu przeglądarki
No właśnie, w takich przypadkach rozwiązanie z jakimś WebBrowser'em może okazać się zbawienne. Chodzi o to aby uruchomić przeglądarkę internetową (w twoim programie), załadować stronę i wykonać wszystkie skrypty. Wtedy odpada parsowanie kodu regexami, a posługujemy się drzewem DOM co może być dużo prostsze niż regexy. Do zalet takiego rozwiązania należą: lepsza odporność na ewentualne zmiany na stronie, prostota (łatwiej jest chodzić sobie po DOM niż składać regexy i HTTP requesty). Wady - wydajność/bezpieczeństwo (program musi uciągnąć przeglądarkę internetową).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1