Aplikacja na platformę JEE

0

Witam wszystkich
Mam do napisania aplikację na platformę JEE. Ogólny zakres aplikacji to uwierzytelnianie dostępu do strony(bez logowania nie ma wejścia) przewidywane dwa poziomy uprawnień. Po zalogowaniu widoczne pewne informacje które można mniej lub bardziej modyfikować i całościowy zapis i odczyt do bazy danych. Cała logika jak będzie to odczytanie odpowiednich danych i wyświetlenie + zapis modyfikacji. Pytanie: czego użyć aby bezboleśnie zrealizować tą prostą "logikę" przewidywany SZBD to MySQL albo PostgreSQL. Do warstwy widoku pewnie będę chciał wykorzystać JSF bo słyszałem o jego zaletach i prostocie. Jednak co to kontroli logowania i transportu informacji nie do końca wiem czego użyć. Początkowo chciałem "czystej" javy enterprise jednak wywnioskowałem że korzystając z jakiegoś framweworka zrobię to o wiele lepiej. Będę niezmiernie wdzięczny za sugestie i sorki za przydługawy opis.
Pozdrawiam Adam

0

Jeśli to ma być JEE to w ramach logiki biznesowej i dostępu do bazy danych od razu nasuwa się EJB.

0

No niby tak. Jednak z tego co się orientuję to EJB nie jest ani przyjemne ani proste. A prostota w napisaniu tego ma stosunkowo duże znaczenie. JEE bardziej ma wyrazić rodzaj aplikacji niż narzucać jak ma być napisana. Tak mi się przynajmniej wydaje.

0

Taka prosta aplikacja w EJB nie jest ciężko napisać. Można użyc jeszcze springa ale w EJB chyba prościej.

0

A jak bym chciał do tego dorzucić ORM w postaci Hibernata to nadal EJB? Sorki za głupie pytania jak coś.
Bo rozumiem że proponujecie połączenie JSF+EJB + jakaś baza czyli tak naprawdę pisanie w standardzie JEE?

0

A czemu EJB nie jest proste ani przyjemne? Może jakies archaiczne wersje takie były, ale EJB 3.1 wcale takie straszne nie jest.
edit: to zamiast hibernate weź JPA, które niejako "wydzieliło się" z EJB CMP i jest częścią JEE (i oczywiście w niektórych serwerach, jak np. JBoss, działa na bazie Hibernate)

0

Co do serwera to bardziej Tomcata wykorzystam. Ok to już sporo wiem. Ale zakładając że bardzo chcę Hibernate to nie ma żadnych przeciwwskazań do łączenia go z EJB?

0

Ale Tomcat to nie jest serwer JEE tylko kontener webowy...
Przeciwwskazań nie ma, ale jaki sens używać tomcata skoro dla JPA i EJB będziesz musiał go specjalnie rozbudować. Nie lepiej użyć serwera aplikacyjnego?

0

Ja uczyłem się JavyEE 6 z książki http://www.packtpub.com/java-[...]elopment-with-netbeans-7/book i wg mnie zrobienie tego co chcesz w JavieEE 6 będzie w miarę proste. Twoje zadanie chyba nawet nie wykracza poza rzeczy opisane w tej książce, a jest ona dość po łebkach napisana.

0

Wg mnie do tego co chcesz zrobić wystarczy ci napisać aplikację webową w oparciu JEE6. Ale uważam, że można to zrobić bez EJB. Wersja 6 pozwala na użycie wielu rzeczy w zwykłych obiektach poprzez CDI i znosi w ten sposób ograniczenia z wersji 5. Tak więc w zwykłych backing beanach do JSF będziesz miał dostęp do entity managera i ORM, którego potrzebujesz. Polecam popatrzeć w tutoriale do NetBeans 7. Podejrzewam, że jest tam coś gotowego, co można rozbudować do twoich potrzeb. Co do serwera, to też bym polecał użyć serwera aplikacji zamiast bawić się w rozbudowywanie Tomcata. Tak na prawdę, to nie wiem, czy czegoś mu zabraknie do tego, może wystarczy, ale co to za różnica, jak instalując NetBeans i tak oba się zainstalują.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0